DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Arabasını park etmek için ağacı söken sürücüye hapis cezası

İstanbul Pendik'te aracını park etmek için kaldırımdaki ağacı söken kadın sürücü, 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

09.07.2016 13:39:01

Pendik'te aracını park etmek için kaldırımdaki süs eriği ağacını söken kadın sürücü, "dikili ağaç, fidan veya bağ çubuğuna zarar verme" suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

AA'nın haberine göre; Anadolu 66. Asliye Ceza Mahkemesince hazırlanan gerekçeli kararda, sanık Nuray Kiraz'ın, ikamet ettiği Tuzla Güzelyalı Mahallesi, Ahmet Hamdi Tanpınar Caddesindeki adresinin önünde kaldırım üzerinde bulunan belediyeye ait bir adet ağacı, aracını park etmek için kestiğinin tespit edildiği ve durumun tutanağa bağlandığı aktarıldı.

Bu kapsamda sanık hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtilen gerekçeli kararda, sanığın suçlamayı kabul ettiği ve belediyenin de zararını giderdiği, bu nedenle üzerine atılı suçu işlediği iddiasıyla "dikili ağaç, fidan veya bağ çubuğuna zarar verme" suçundan cezalandırılması istemiyle kamu davası açıldığı anlatıldı.

Gerekçeli kararda, sanık Nuray Kiraz'ın "dikili ağaç, fidan veya bağ çubuğuna zarar verme" suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

Sanığın kovuşturma aşamasında suçtan kaynaklanan maddi zararı giderdiği belirtilen gerekçeli kararda, sanığın yargılama sürecindeki davranışı ve cezanın failin geleceği üzerindeki olası etkisi dikkate alınarak cezanın 5 ayaindirilmesine hükmedildiği belirtildi. Sanığın daha önceden kasıtlı suçtan mahkumiyetinin bulunmaması, duruşma aşamasında olumsuz tutum ve davranışının olmaması ve yeniden suç işlemeyeceği hususunda kanaate varıldığı gerekçeleriyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiği aktarıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

EKREM

ya milyonlarca ağacı havalimanı köprü maden kaynak kullanmım bahaneleriyle katleden akp ye ne ceza verilmeli 1.900.0000000000000000000000000000000000000000 yıl

Görüş Bildir Bizimle Paylaş