Antalya'da yapımı süren oksijen tedavi merkezi

Antalya'da yapımı süren oksijen tedavi merkezi

25.06.2015 23:47:49
Antalya'da Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi için sağlanan 20 parça cihaz, ekibin vinçle uzun süren çalışması sonucu yerlerine taşındı.

Kentte ilk defa Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde nisan ayında yapımına başlanan tek katlı merkez için gerekli cihazlar, yetkili firma tarafından hastane yönetimine teslim edildi.

Merkezin en büyük ve ağır parçasını 18 tonluk kabin oluşturdu. 20 parçadan oluşan cihazların tamamı, temmuz ayında bitirilmesi planlanan binaya, vinç operatörü ve ekibinin saatler süren çalışmasıyla yerleştirildi.

Vurgun (dekompresyon) hastalığı, karbonmonoksit zehirlenmeleri, yara iyileşmelerinin geciktiği durumlar, ani görme ve işitme kayıpları gibi durumlarda kullanılan hiperbarik oksijen tedavisi, basınç odasında tümüyle basınç altına alınan hastaya aralıklı olarak yüzde 100 oksijen sağlanması suretiyle uygulanıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Aras

siz ne kadar tarafsısız desenizde sizin ne olduğunuzu biz zaten çok iyi biliyoruz beynimizde yerinde 2012 den beri hiç bir kutuplaşmaya ötekileştirmeye izin vermeyen ülkesini seven ve geliştiren Ak Partiyi sizin sürekli karalayarak ötekileştirerek kutuplaştırarak teröristlere sırtını dayadıklarını açıkca ifade eden bir partiyi şirin göstererek o parti liderine saz çaldırıp cici çocuk diye halkın karşısına çıkararak yaptığınız haberler pek itibar görmedi hadi siyasiler istifa etmez onlarda o erdem yokta bari siz biraz olsun belkide hayatınızda ilk defa erdemli olun ve hemen istifa edin