GEZİAntalya’da Kamp Yapabileceğiniz En İyi 7 Yer

1 Ay Önce Yazıldı - 1238 Kelime

Dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Antalya’da kamp kurulacak yerleri bilmek isteyenler için listem hazır!25.01.2021 21:14:01

Ülkemizin en güneyinde yer alan Antalya, sıcaklarıyla meşhur. Bu sıcaklarına taş çıkarırcasına güzel denizi ve doğası ise sırt çantalarını takıp Antalya'ya koşmak için yeterli sebep. Tüm dünya tarafından tatil için tercih edilen Antalya'da nerelere gidilir, sıcaktan kaçmak için güzel rotalar nerelerdir sizlere bu makalemde anlatacağım.

Adrasan

Tertemiz denizi  ile Antalya merkeze yakın kamp alanları arasında yer almakta Adrasan. 2 kilometre uzunluğundaki etkileyici sahili ile kampçıları cezbedecek olan bölgede pek çok kamp alanı da bulunuyor. Aynı zamanda dalış olanağı da bulunan bölgenin misafirperver halkını çok seveceksiniz. Kafa dinlemek ve doğanın kendisine has sesleriyle baş başa kalmak için tesisleşmenin az olduğu bölgede biraz zaman geçirebilirsiniz. Yaz tatilini mütevazi bir yerde, sakin şekilde geçirmek isteyenler için Adrasan, Antalya'da kamp yapmak isteyenler için en doğru adreslerden biri. Olimpos'a yakın olan beldeyi muhakkak listenize ekleyin.

Olimpos / Çıralı

Olimpos Türkiye'nin sayılı güzel yerlerinden. Mis gibi masmavi denizi ve dağların kucaklaşıyor gibi durduğu kamp alanları/konaklama bölgesine sahip bir bölge. Doğal güzelliklerinin yanında tarihseverlerin de bayılacağı bir antik şehire de sahip olan bölge. Antalya kamp turları listenizde kesinlikle yer almalı. Burada çadırınızla konaklayabileceğiniz bir sürü kamping olduğu gibi, bungalow ya da ağaç evde de kalabileceğiniz tesisler mevcut. Cırcır böceklerinin yaza ait nostaljik sesi mutlu insanlarla birleştiğinde Antalya'da kamp yapıp mutsuz olma ihtimali var mı. Olimpos'tan çıkıp sahili aşarak Çıralı Köyü'nde yapacağınız yürüyüşlerde, butik çalışan şirin atölyelere rastlayabilir ve kendinize ve sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Manavgat Köprülü Kanyon

Side'de yer alan çadır kamp yerleri arasındaki Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda rafting yapma şansınız da olacak. Toros Dağları'ndan gelen serinlikle güne başlamak, ırmağın kıyısında uyanarak sezonun keyfine varmak için tercih edilebilecek rotalardan olan milli parkta, her milletten insan konaklıyor. Yeni arkadaşlar edinebilir, doğal ortamın bünyenizde yaratacağı sakinliği gözlemleyebilirsiniz. Kanyonun kudretli görüntüsünden etkileneceğiniz bir tatil için Manavgat doğru adres. Bölgedeki kamp alanı ise tam teşekküllü olması ile artı puan kazanıyor. Çamaşır makinasının bile bulunduğu kamp alanı, konforuna düşkün kampçılar Antalya'da kamp yapma olanağı sağlıyor.

İncekum Orman Kampı

Fiyatlarındaki ucuzlukla dikkati çeken İncekum Kampı, aileler için birebir. Çadır kamp alanı fiyatları arasındaki yeri ile ekonomik bir tatil isteyenler buraya gidebilirler. Çam ağaçlarının serin gölgesi, sıcacık kumlarla buluşarak cennetten dünyaya açılmış bir kapıyı andırıyorlar, mis gibi. Sık ağaçların olduğu bölgede, denizin masmavi ışığı da olunca yaz tatilini geçirmek için daha güzel bir adres akla gelmiyor. Eğer çadırınız yoksa, İncekum Orman Kampı'nın size sunacağı çadır kiralama olanağından da faydalanabilirsiniz. Çocuk parkının da bulunduğu kampta, her yaşa göre bir eğlence mevcut!

17545220_1656687504632641_5793237760733336258_o

Elmalı / Alvan Gölü

Planınız Antalya'da kamp yapmak ama hemde sessizliğin de hakim olduğu bir yerde çadırınızı kurmaksa burası size göre. Etrafta kimse olmasın isteyenler, tesis konaklaması sevmeyenler buraya gelebilirler. Mükemmel bir doğa manzarasına sahip yerlerden birine çadırınızı kurarak kamp macerasını başlatabilirsiniz. Antalya kamp yerleri 2018 senesinde da dolu olacağından böyle bakir yerleri tercih edenlerin sayısı az değil. Siz de o kişilerdenseniz gölün huzurundan yararlanmak için Elmalı'ya gidebilirsiniz. Tesis olmadığından çevrede yüksek bir ışık kaynağı da yok. Bu sayede gökteki yıldızları seyredebilir ve gözlem yapabilirsiniz. Çadırınızı nereye kurarsanız kamp orasıdır sonuçta!

Kekova

Demre ilçesine bağlı belde, Türkiye'nin en temiz denizine sahip yerlerinden biri. Koruma altına alınmış olan Kekova'da bir de batık şehir bulunuyor. Kekova o kadar cömert bir bölge ki... Tarih, doğa, güzel iklim hepsi bir araya gelmiş ve Kekova'da toplanmışlar. Türkiye'nin her yerinin çok güzel olduğunu ve her yerinden tarih fışkırdığını bir kere daha hatırlatan bir bölge Kekova. Batık şehri tertemiz suların üzerinden görebiliyorsunuz. Burada kamp yapabilmek için alanlar bulunuyor. Kafanıza yatan en güzel yere de çadırınızı kurarak Antalya'da kamp günlerinizin en keyifli olanlarını Kekova'da geçirebilirsiniz. Kekova'ya gelmişken Kaleköy'e de geçmenizi öneririm.

Düden Şelalesi

Tatil denince akla daima deniz ve kum ikilisi gelse de ormanın derinliklerinde bizi bekleyen güzel sürprizler de var. Antalya'nın sıcaklarından biraz uzaklaşmak için de muhteşem bir rota olan Düden Şelalesi'nin çevresinde kamp kurabilirsiniz. Şelaleden atlayıp da yaralananlar olunca çevresini demirlerle kapatan şelaleden atlamak yasak. Maceracılar doğal ortamda yürüyüş yaparak bu hislerini tatmin edebilirler.

Kaş

Yukarıdan gelip de Kaş'ın eşsiz manzarasından büyülenmenizle başlayacak her şey. Bu ufak şehrin keyifli insanları, dört mevsim yazın hafifliğini çağrıştırıyor. Dalgıçlar için de mükemmel imkanlar sunan Kaş'ın deniz dibinde bir adet uçak batığı bulunuyor. Kamp yapmak isteyenler, Kaş'ta yer alan kampinglerde ya da bedava dağıttığı kamp alanları olan doğal ortamlarda kalabilirler. Yeşilin ve mavinin en güzel birlikteliğine şahit olmak için Kaş'ta birkaç gün geçirmeyi aklınıza koyun derim!

Konyaaltı

Merkezden uzaklaşmak istemeyenleri Konyaaltı'ndaki kamp alanlarına yönlendiriyoruz. Konyaaltı'nın esas adının falezlerin üzerinde yer almasından dolayı Konyaltı olduğunu ve halk dilinde söylene söylene bugünkü halini aldığını biliyor muydunuz? 7 kilometre uzunluğundaki dev plaj Antalya halkının serinleme yeri. Çok güzel bir denize ve sıcak bir iklime ev sahipliği yapan plaja ailece ya da çift olarak gidebilir ve çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Çevrede pek çok kamp alanı bulunuyor. Buralarda konaklayabilirsiniz.

Antalya, en sıcak denizimiz Akdeniz'in kıyısında yer alan en büyük tatil şehri. Hal böyle olunca, kıyı şeridi boyunca Antalya'da kamp kurulabilir hale geliyor her yer.. Siz de kendi keşfettiğiniz yerleri yorumlara yazın ve gezme aşkımız paylaşılarak çoğalsın.

Bol kamplı, yeşil ve mavinin en güzel tonlarını görebileceğiniz mutlu geziler dilerim!

Hazırlayan: Özlem Akçin (Özlem Keşifte)

YORUMLAR (0)