DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Antalya'da 187 Suriyeli göçmen yakalandı

Antalya’da kaçak yollarla Yunanistan ve İtalya’ya gitmek isteyen 187 Suriyeli kaçak göçmen yakalandı.

27.05.2015 11:40:36

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yunanistan ve İtalya'ya gitmek üzere Manavgat'a getirilen 60 çocuk, 71 erkek ve 56 bayandan oluşan 187 Suriyeliyi Sorgun Boğaz mevkiinde kendilerini alacak gemiyi beklerken yakaladı. Jandarma ekiplerini görünce bazı Suriyeli mültecilerin Sorgun çamlığına girerek kaçtıkları bildirildi. Ekipler, toplu haldeki Suriyelileri güvenli bir bölgeye götürdükten sonra kaçan mültecilerin peşine düştü. Kaçan mültecilerden bir bölümü Çamlık içerisinde ve yollarda Manavgat şehir merkezine ulaşmak isterken yakalandı. Bazı mültecilerin ise Titreyengöl bölgesinde bulunan otellere giderek konaklamak için görüşme yaptıkları gözlendi. Boğaz otel ile Sorgun mahallesi arasında yol üzerinde çok sayıda mülteciye rastlanırken, toplanan mülteciler Jandarma ekipleri ve Polis gözetiminde otobüs ve Jandarma araçlarına bindirilerek Manavgat Atatürk stadına getirildi.

Hatay, Mersin ve Adana'dan İtalya ve Yunanistan'a gitme hayaliyle yola çıktıkları belirlenen mülteciler arasında Suriyelilerin yanı sıra Filistin ve Irak'tan Suriye'ye yerleşmiş kişilerin de olduğu bildirildi. Mültecilerin yapılacak işlemlerin ardından otobüslerle geldikleri kamplara geri gönderilecekleri bildirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kenan yagmur

kürtlerin bir hak kazanması niye bu kadar zorunuza gidiyor kürtleri hep aşagılıyonuz sizin yalandan başka bir mesleginiz yok mu yok israil için yok ermenistan için kürtler kendi milleti için çabalıyor menfati neyse onu yapar size mi gelip soracak siz geleli 1000 yıl oluyor orta asyadan kürtler 6000 yıldan beri burda bu nasıl bir hak ya nasıl

Görüş Bildir Bizimle Paylaş