Antalya 'Açık' başarıyla tamamlandı

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Durmuş, salgın sürecinde alınan tedbirlerle ev sahipliği yaptıkları 2021 yılının ilk Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) turnuvası Antalya Açık'ın başarılı geçtiğini söyledi.

14.01.2021 12:45:43

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde alınan tedbirlerle ev sahipliği yaptıkları 2021 yılının ilk Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) turnuvası Antalya Açık'ın başarılı geçtiğini söyledi.

Durmuş,  5-13 Ocak'ta Antalya'da önemli bir organizasyon gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kovid-19 salgını nedeniyle dünyanın birçok yerinde spor organizasyonlarının yapılamadığını ifade eden Durmuş, kendilerinin ise Antalya Açık gibi pek çok organizasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirerek Türkiye'nin bu alandaki gücünü gösterdiklerini aktardı.

Durmuş, yeni yılın ilk ATP turnuvasının Antalya'da gerçekleştirilme kararında bunun önemli etken olduğunu vurguladı.

"Antalya Açık çok başarılı geçti ve dünya yıldızı sporcular organizasyona hayran kaldı." ifadesini kullanan Durmuş, "Kovid-19 tedbirleri altında çok önemli bir turnuvayı geride bıraktık. Çok iyi bir ev sahipliği gerçekleştirdik. Sporcular inanılmaz mutlu oldu. Buraya gelen yabancı sporcular, bizim elçimiz olarak ülkelerine dönüyor." diye konuştu.

Durmuş, Kovid-19 ile mücadele kurallarına uyarak alacakları önlemlerle bu yıl başka uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Her bir organizasyondan sonra yenilerinin hazırlıklarını yaptıklarını belirten Durmuş, "Uluslararası turnuvalardaki deneyimimiz ortada. Dünyanın en fazla organizasyona ev sahipliği yapan ülkesiyiz. Türkiye, artık tam anlamıyla tenis ülkesi haline geldi. Spor turizmine de federasyon olarak çok önem veriyoruz." dedi.

Durmuş, uluslararası turnuvaların tamamının olimpiyat kapsamında olan sporcuların sıralamasını etkilediğini, 2021 yılında kendilerinin de sporcular ve federasyon olarak olimpiyattaki yerlerini almak için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)