Antalya 6'ncı Uluslararası Tiyatro Festivali sona erdi

Antalya 6'ncı Uluslararası Tiyatro Festivali sona erdi

27.05.2015 21:52:40
Antalya 6'ncı Uluslararası Tiyatro Festivali "Hırçın Kız" adlı oyunla sona erdi.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu (DDT) tarafından Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahneye konulan William Shakespeare'in yazdığı oyunu, Işıl Kasapoğlu yönetti.

Zeynep Avcı'nın Türkçe'ye çevirdiği, ışık tasarımı İzzettin Biçer'e, kostüm tasarımı Esra Selah'a, dekor tasarımı Hakan Dündar'a ait eser, sanat severler tarafından ilgiyle izlendi. 22 sanatçının rol aldığı 2 saat 15 dakika süren iki perdelik oyun sonunda sanatseverler oyuncuları ayakta alkışlandı.

- "Hırçın Kız"

Oyunda, zengin Baptista'nın evlilik çağına gelmiş Katharina ve Bianca adlı kızlarını evlendirme süreci ele alınıyor. Küçük kızı Bianca görgülü ve kibar biridir, pekçok erkek onunla evlenmek istemektedir. Katharina ise çekilmez ve ağzı bozuk biri olduğu için pek talibi yoktur. Baptista, küçük kızı Bianca ile evlenmek isteyen Hortensio ile Gremio'ya bir şart koşar. 'Önce Katharina'nın evlenmesini sağlayın. Onu alacak bir adam bulun, Bianca'nın ikinizden birisiyle evlenmesine izin veririm' der. Bunun üzerine iki arkadaş bir çare ararken, Hortensio, Verona'dan yeni gelen dostu Petruchio'ya durumu açar. Anlattıkları Petruchio'nun ilgisini çeker ve Katharina'yı yola getirmek için kolları sıvar ancak bu sandığından daha zor olur.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kürdistan

6000 yillik Kürt tarihinde Kurdistan bu katiller cetesi ve işid tetikcileri kadar kalleslik ve ihanet gormedi. Lan oglum zerre kadar onur ve haysiyetiniz varsa Kurtlerle ugrasmayi birakin ve Kurtlerin dil kimlik ve kulturel haklarini talep edin. Ne zamana kadar araplara ve acemlere usaklik edeceksiniz. Kobanide Kurtler katledilir siz gidip iside destek verirsiniz. Kurtler adina talepte bulunulur ilk once siz karsi cikarsiniz.Bu ne bicim kurtlük.