Anlaşma petrol fiyatlarını düşürdü

Almanya'nın, İran ile nükleer silahların kontrolü konusunda anlaşmaya vardığı şeklindeki haberler etkisini göstermeye başladı.

14.07.2015 10:00:33
Anlaşma haberlerinin ardından Türkiye'nin de akaryakıt fiyatlarını belirlemede ölçüt olarak kullandığı Brent petrolünün varil fiyatı yaklaşık 1 dolarlık düşüşle 57 doların da altına gerileyerek 56.94 dolara kadar indi.
 
Piyasaya etkileyen haberlere göre, ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere ve Almanya'nın İran ile bir süredir Viyana'da sürdürdüğü görüşmeler anlaşma ile sonuçlandı. Buna göre, Tahran'ın nükleer faaliyetlerini kısıtlaması karşılığında, büyük devletler bu ülkeye uyguladığı yaptırımları azaltacak.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hakki

Beklenti o ki dusecek ucaklar var ama karsilikli rus turk ucaklari yakin tarihte gundeme duser yalniz bu konuda rusya nin daha çok zarari olur piyasalari zaten tedirgin para birimi nakavt guven surunuyo putin den baska alternatif yok yani perdenin arkasindan destekliycegi bi yoneticide birakmadi buda siyasi esneme piyasalara guven kozunuda bitirdi unutmadan TURKIYE nin agir kozu devreye girmedi rusya da sesler yukselebilir bence gec bile kaldı eger zamanini bekliyosalar tam destek simdilik