DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ankara'ya stat talebi

Ankara'ya stat talebi

7 Yıl Önce
2015-08-26 16:10:28
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Ankara'daki 19 Mayıs Stadı'nın bulunduğu bölgeyle Hipodrom alanının birleştirildiği yere bir spor kompleksi kurulmasını istediklerini söyledi.

TSYD Ankara Şubesi'nde düzenlenen toplantıya İlhan Cavcav, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, şube başkanı Kerem Öncel ve yöneticiler katıldı.

Ankara'daki spor alanı ihtiyacının sürekli gündeme getirilmesi gerektiğini ifade eden Cavcav, "Bunu Ankara ve geleceğimiz için istiyoruz. Başkentte olmamasına rağmen Konya'da stat yapıldı, Antalya da yapıldı" diye konuştu.

Ankara'da 19 Mayıs ve Cebeci statlarının bulunduğunu hatırlatan Cavcav, şöyle devam etti:

"Cebeci için yıkım kararı alındı, TOKİ'ye verilmiş vaziyette. Futbol oynanmasına da müsaade edilmiyor, çökme ihtimali var deniliyor. 19 Mayıs Stadı için de valimizi aramak durumunda kaldım, güvenlik sertifikası almamız gerekiyordu. Valilik de mesuliyet almak istemiyor. 20 bin kişi girerse çökme tehlikesi yaşanır diye. Hacettepe'ye oynanacak yer bulamıyoruz."

Başkentte amatör takımların da oynayacağı saha olmadığını ifade eden Cavcav, "19 Mayıs Kompleksi'nin ve hipodromun bulunduğu alanları birleştirmek suretiyle bütün amatör branşlarda faaliyet gösterilen bir alan istiyoruz. 19 Mayıs Stadı'nın kapasitesinin artırılıp aynı yerde muhafaza edilmesi gerekir. İnsanlar dışarıya gidip maç izlemez. Zaten seyirci sıkıntımız var" ifadelerini kullandı.

- Gazetecilerden "isim" istedi

Cavcav, gönderilen İskoç teknik adam Stuart Baxter'a fesih bedeli olarak 190 bin avro ödendiğini açıkladı.

Teknik direktör arayışlarının devam ettiğini dile getiren Cavcav, şunları söyledi:

"Baxter, tazminatını almadan gitmedi. FIFA'lık olmamak için ödemek zorunda kaldık ve 190 bin avro verdik. Arayışlarımız da devam ediyor. İçeriden mi dışarıdan mı olur şimdi bilmiyorum. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. Kasımpaşa maçı sonrası milli arada ismin netleşeceğini umuyorum. Hepinizden rica ediyorum arayın beni ve söyleyin 'şunu getirelim' deyin, ben de alıp geleyim."

Murat Kandazoğlu ise Hipodrom ve 19 Mayıs Stadı'nın bulunduğu alanların amatör spora da hizmet edecek şekilde spor kompleksi olarak yeniden düzenlenmesini istediklerini dile getirdi.

Ankara'nın spor yapılacak alana ihtiyacı olduğunu kaydeden Kandazoğlu, "Tüm amatör branşlar bu kompleksin içinde toplanmalı. Uluslararası organizasyonlar için de bu alana ihtiyaç var. Böyle bir spor kompleksinin Ankara'nın marka değerini yükselteceğini de düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Öncel de Ankara'nın stat problemi olduğunu ve takımların maç yapacak saha bulamadığını söyledi.

Toplantının bu konuda seslerini yetkililere duyurmak için organize edildiğini belirten Öncel, Cebeci Stadı'nın güvenli olmadığını ifade etti. Öncel, "19 Mayıs Spor Kompleksi ile ilgili sıkıntılarımız var. Hipodrom ile 19 Mayıs Stadı arasındaki yolun alta alınarak buranın dev bir olimpiyat kompleksi haline getirilmesini istiyoruz" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş