DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ankara merkezli 'usulsüz dinleme' operasyonu

Ankara merkezli 'usulsüz dinleme' operasyonu

7 Yıl Önce
2015-06-03 18:08:59
Eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek hakkında, Ankara merkezli "usulsüz dinleme" soruşturması kapsamında da tutuklama kararı verildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Alpaslan Karabay, Hrant Dink cinayeti soruşturmasından tutuklu bulunan Akyürek'in "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek" ve "kamu görevlisinin resmi belgede sahtecilik" suçlamasıyla tutuklama istemiyle mahkemeye sevk etmişti.

Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği, görüntülü sistem üzerinden sorgulanan Akyürek'in tutuklanması talebinin reddetmişti.

Cumhuriyet Savcı Karabay, Akyürek'in tutuklama koşullarını taşıdığını savunarak karara itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği, Akyürek'in tutuklanmasına karar verdi.

Akyürek, Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamından Silivri Cezaevinde tutuklu bulunuyor.

- Komiser yardımcısı da tutuklandı

Ayrıca soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Komiser Yardımcısı Ahmet Şentürk de tutuklandı.

Ankara adliyesine gelen Şentürk, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi. Şentürk, sevk edildiği Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Şentürk'ün, Türkiye'nin Los Angeles konsolosluğunda koruma memuru olduğu öğrenildi.

Soruşturma kapsamında 16 ilde düzenlenen operasyonda, 34 kişi hakkında yakalama kararı çıkartılmış, 25 kişi ise gözaltına alınmıştı.

Ankara merkezli "usulsüz dinleme" soruşturmasında emniyet görevlisi şüphelilerin, başta siyasiler olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı danışmanları, gazeteciler, hakimler ve iş adamlarının da arasında olduğu 48 kişiyi, dosyalara farklı isimlerle dahil ederek dinledikleri öne sürülüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mahmut

inşallah bunu tekrar başarırlar. bunu başaramazlarsa bu ülkenin eli yakalarında olacak. yalaka ne idüü belirsi tipler siyaset üretemedikleri gibi sinir damarlarını kaşıyorlar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş