DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ankara merkezli 'usulsüz dinleme' operasyonu

Ankara merkezli 'usulsüz dinleme' operasyonu

7 Yıl Önce
2015-05-29 12:54:55
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara merkezli "usulsüz dinleme" soruşturmasının şüphelileri arasında bulunan eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in serbest bırakılmasına itiraz etti.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Alpaslan Karabay, dün, Hrant Dink cinayeti soruşturmasından Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Akyürek'in ifadesini görüntülü sistem üzerinden aldıktan sonra, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek" ve "kamu görevlisinin resmi belgede sahtecilik" suçlamasıyla tutuklama istemiyle mahkemeye sevk etmişti.

Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği de yine görüntülü sistem üzerinden sorguladığı Akyürek'in tutuklanması talebinin reddine karar vermişti.

Cumhuriyet Savcı Karabay, Akyürek'in tutuklama koşullarını taşıdığını savunarak, karara itiraz etti.

Ankara merkezli "usulsüz dinleme" soruşturmasında emniyet görevlisi şüphelilerin, başta siyasiler olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı danışmanları, gazeteciler, hakimler ve iş adamlarının da arasında olduğu 48 kişiyi, dosyalara farklı isimlerle dahil ederek dinledikleri öne sürülüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sayın cumhurbaşkanım z bankası Eskişehir mahmudiye ilçesi şubesinden üç bin üç bin 5 veya 6 kere kredi kullandım yapılandırdım kartımın limiti 500 liraydı 6600 yapmış ödeyemez duruma getirildim 3 11 2014 ten beri emekli maaşımın tamamını kesiyor yapılandıralım dedim 70 bin diyor faiziyle 100 bin olur diyor ALLAH RIZASI bu kişinin benim bütün emekli maaşımı alma yetkisi var mı üç seneden beri kesiyor daha ne kadar kesecek bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim çok sağ olun ALLAH ım SİZİ başımızdan eksik etmesin saygılarımla hayırlı günler dileğiyle

A,ÇOKGÜNGÖR

1*İslam’da itikad, iman, hayat için Kur’an’ın 6600 ayeti ilahi hüküm içerirken, 30-60 ayet siyasi ve devlet idaresi için hüküm içerir. O da dünyevi işlerde adalet ve istişare öngörür, zulmümden kaçınmayı emreder. Dünyevi konular için ise danışmayı öngörürken sünnet seçimli halife-devlet başkanı-cumhurbaşkanı gösteriyor. Bu ülke, yerel yönetim için de geçerlidir. Hz. Peygamber hem resul hem de dünyevi reisti. Sünneti de yerine gelecek zatın seçimle tayini ve halka (Meclis yoluyla) danışmayı öngörür. Yani ülke yönetimi seçilmiş devlet reisi ve danışacağı Meclis’ten ibarettir.

Almanya'da yasayan birisi olarak bu arastirmaya aynen katiliyorum. Bunu Alman ekonomi uzmanlari da ifade ediyorlar.

SEDAT ŞAVLIK

SİZİN BAŞKA DERDİNİZ YOKMU?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş