DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ankara merkezli 'usulsüz dinleme' operasyonu

Ankara merkezli 'usulsüz dinleme' operasyonu

7 Yıl Önce
2015-05-28 21:57:04
Ankara merkezli "usulsüz dinleme" soruşturmasının şüphelilerinden eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in ifadesi alındı.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Alpaslan Karabay, Hrant Dink cinayeti soruşturmasından Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Akyürek'in ifadesini görüntülü sistem üzerinden aldı.

Karabay, ifade sonrasında Akyürek'i "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek" ve "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" suçlarından tutuklamaya sevk etti.

Akyürek, bunun üzerine nöbetçi Ankara 4. Sulh Ceza Hakimi Ramazan Kanmaz tarafından yine görüntülü sistem üzerinden sorguladı.

Avukatı Adnan Şeker'in hakimlikte hazır bulunduğu sorgu sırasında Akyürek, "hiçbir zaman hukuksuz ya da kanunsuz bir işlem yapmadığını" savundu.

Hakim Kanmaz, sorgu sonrasında Akyürek'in tutuklanması talebinin reddine karar verdi.

Ankara merkezli "usulsüz dinleme" soruşturmasında emniyet görevlisi şüphelilerin, başta siyasiler olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı danışmanları, gazeteciler, hakimler ve iş adamlarının da arasında olduğu 48 kişiyi, dosyalara farklı isimlerle dahil ederek dinledikleri öne sürülüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

LOM-SÖZLÜ

6356 sayılı Kanun 2822 sayılı Kanunda da yer alan kamu kuruluşlarınca yürütülen itfaiye ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerindeki grev yasağına aynen yer vermiştir. 6356 sayılı Kanun “kamu kuruluşlarınca yürütülen itfaiye ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerinde” yasak olduğunu belirtmiştir. Üstelik ortada bir de 'OLAĞAN ÜSTÜ HAL' var. Bu işi anlayamadım. Tamam çalışanların hakkı verilsin de, vatandaş da korunsun. İzmir halkını mağdur etmeye kimsenin hakkı yoktur...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş