DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ankara'da kritik görüşme başladı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin ABD'den gelen heyetle görüşmelerin başladığı öğrenildi.

6 Yıl Önce
2016-08-23 10:43:59

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Gülen'in iadesi için ABD Adalet Bakanlığından üç, Dışişleri Bakanlığından ise bir temsilciden oluşan dört kişilik heyet gün gece saatlerinde Ankara'ya geldi.

Heyetin sabah saatlerinde Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü yetkilileriyle görüşmelere başladığı bildirildi.

İki gün sürecek görüşmeler kapsamında bakanlık bürokratlarınca heyete, Gülen'le ilgili gönderilen 4 ayrı iade dosyasına ilişkin bilgiler sunulacak. Öte yandan Adalet Bakanlığı yetkilileri 15 Temmuz darbe teşebbüsünün Fethullah Gülen'in emir ve komutası altında gerçekleştirildiğine ilişkin önemli delilleri de ABD'li muhataplarıyla paylaşacak.

TÜRKİYE- ABD ARASINDAKİ İADE TRAFİĞİ

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Hükümet, örgütün elebaşı Gülen'in iadesi için ikamet ettiği ABD'ye "acil tutuklama ve iade" talebinde bulunmuştu.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından ABD Adalet Bakanlığı, Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin Adalet Bakanlığına bir mektup göndermişti.

ABD Adalet Bakanlığı mektupta, Gülen'in iadesi konusunda yapılacak görüşmeler için Adalet Bakanlığından bir heyetin ABD'ye gönderilmesini ya da Amerikan Adalet Bakanlığından bir heyetin Türkiye'ye gelmesini önermişti.

Adalet Bakanlığınca ABD'ye gönderilen cevap mektubunda, ilk olarak Amerika'dan bir heyetin gelmesi, daha sonra Türkiye'den bir heyetin ABD'de görüşmelerde bulunması teklif edilmişti.

Türkiye'nin teklifini kabul eden ABD Adalet Bakanlığı, bir heyeti Türkiye'ye göndereceğini bildirmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sezai

Bunlar değil miydi muhataplarımız hapistedir diyen! Bu şekilde darbecilere arka çıkmış ayrıca darbe gerçekleşseydi yaklaşık 40 bin kişinin yine bunlar tarafından Suriye üzerinden ülkemize sokularak ülkeyi cehenneme çevirecekleri belirtiliyordu. Yani kuklaların kuklacıları bunlardır. Bunların ne zaman ülkemiz lehine bir icraatı olmuş ki! Gören var mı? Yani kısaca domuzdan post gavurdan dost olmaz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş