SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Ankara'da İYİ Parti'nin teklifi CHP'li kurmaylar tarafından kabul edilmedi

Ankara'da İYİ Parti'nin teklifi CHP'li kurmaylar tarafından kabul edilmedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başkanlığı döneminde BELPLAS şirketine alınan İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu, danışman olarak bazı partili isimleri göreve getirmek isteyince kriz çıktı. CHP'li kurmaylar tarafından kabul edilmeyen bu isteğin ardından İYİ Partili Köylüoğlu istifa kararı aldı.

Ankara'da İYİ Parti'nin teklifi CHP'li kurmaylar tarafından kabul edilmedi
19.7.2019 23:22:35

31 Mart seçimlerinde HDP ile birlikte üçlü ittifak yapan CHP ve İYİ Parti arasında seçimin ardından büyük bir kriz yaşanıyor. Özellikle Mansur Yavaş'ın başkan olduğu Ankara'da bazı görevlendirmelerle ilgili zıt düşen iki parti yetkilileri, meydana gelen sorunlar neticesinde istifa kararı alıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başkanlığı döneminde belediye bünyesindeki BELPLAS şirketinin yönetim kurulu üyeliğine getirilen İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu, danışman olarak göreve İYİ Parti eski yöneticilerini getirmek istedi. Mansur Yavaş'ın bu duruma itiraz etmesi üzerineyse Köylüoğlu, görevinden istifa etti.

Köylüoğlu, belediyenin yol çizgilerini üreten ve ilaçlama işlerini yapan BELPLAS şirketinin Yönetim Kurul Başkanı yapılmıştı. Göreve başlayan Faruk Köylüoğlu, seçimlerde Mansur Yavaş için çalışan İYİ Parti eski il yöneticilerinden Nafiz Atak, Nadir Çetinkaya, Evrim Kızıldemir'in de aralarında bulunduğu kişileri danışman olarak görevlendirmek istedi. Bu görevlendirmeyi Mansur Yavaş kabul etmeyince Faruk Köylüoğlu da yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

CHP VE İYİ PARTİ ARASINDA SORUNLAR YAŞANIYOR

Köylüoğlu'nun istifadan vazgeçirmek için çabalar devam ederken göreve alınan kişiler konusunda zaman zaman CHP ve İYİ partililer arasında sorun yaşandığı ve bunun aşılması için parti yöneticilerinin de devreye girdiği öğrenildi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR