DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Anıtkabir Fotoğraf Yarışması

Anıtkabir Fotoğraf Yarışması

15.06.2015 23:11:00
Anadolu Fotoğraf Derneğince düzenlenen "Anıtkabir Fotoğraf Yarışması"nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Anıtkabir Komutanlığı ve Anıtkabir Derneği iş birliğiyle gerçekleşen yarışmanın ödül töreni, Anıtkabir'de yapıldı.

Anıtkabir Komutanı Piyade Albay Muzaffer Taytak, burada yaptığı konuşmada, Anıtkabir'in mimari estetiğini ve eşsiz güzelliğini bir kez de yarışmaya katılan fotoğraf sanatçılarının gözünden izleme fırsatı bulduklarını söyledi.

Taytak, Anıtkabir tarihinde ilk kez böyle bir yarışma düzenlendiğine dikkati çekerek, emeği geçenlere teşekkür etti. Ülkenin farklı yerlerinden birçok fotoğraf sanatçısının katıldığı yarışmaya gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini belirten Taytak, yarışmayı geleneksel hale getirmeyi planladıklarını aktardı.

Taytak, jürinin 248 katılımcının 992 eserini titizlikle değerlendirdiğini, dereceye girenlerin yanı sıra sergileme ödülü için 20 fotoğrafın seçileceği yarışmada, elemede zorluk çekildiği için 22 eserin tespit edildiğini dile getirdi.

Anadolu Fotoğraf Derneği Başkanı Hamit Yalçın da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'in görsel zenginliğini topluma aktarmanın kendilerine gurur verdiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Anıtkabir Derneği Başkanı Emekli Tuğgeneral Şadi Öner, birinci Ünal Kalafat'a, Anıtkabir Komutanı Piyade Albay Taytak, ikinci Gökalp Bilici'ye, Anadolu Fotoğraf Derneği Başkanı Hamit Yalçın da üçüncü Cemil Belder'e ödülünü verdi.

Törenin ardından sergilenmeye layık bulunan fotoğraflar, Anıtkabir'de izlenime sunuldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

fahri ayan

sayın yazar bu ittiak 7 haziran seçimlerinde kurulacaktı erdoğan ın kaprislerinden ve hırsından dolayı kurulamadı eğer inanmak istiyorsan muhittin yıldırım ın akp tarafındanda yalanlanmayan seçimlerden sonraki konuşmasına bakın...bundan sonra kurulacak akp-sp ittifakına şuurlu hiçbir milli görüşcü oy vermez, veremez...akp nin yanlışlarını söyleyince yediğimiz hakaretlerin haddi, hesabı, sınırı yok..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan