DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ANADOLU AJANSI ÖZEL HABER GÜNDEMİ

ANADOLU AJANSI ÖZEL HABER GÜNDEMİ

7 Yıl Önce
2015-06-04 11:01:03

1- Bakan Yılmaz'dan seçmene baskılara tepki

- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz:

- "Terör örgütünün kırsalda baskı yaptığını hep duyuyoruz. Demokrasiye sığmayan hadise. Siyasetle silah aynı anda olmaz"

- "Halkı korkutarak, 'Böyle olur, şöyle olur' diyerek oy isteme, demokratik tutum değildir. Halkın buna prim vermeyeceğine inanıyorum"

(Özgür Ayaydın/Diyarbakır) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli:

- '(Üç dönem kuralı) Gençlerin ve yeni fikirlerin, yeni düşüncelerin önünün açılması ve bunların hem parlamentoda, yasamada hem de yürütmede yer alabilmesi ve yansıyabilmesi için mutlaka gençlerin önünü açacak mekanizmaların hayata geçirilmesi gerekiyordu. Bu amaçla bu kural getirildi'

- 'Üç dönem kuralını uygulamamız AK Parti'ye, bu harekete güç kazandırır, itibar kazandırır, güven kazandırır. Başka bir şey yapmaz'

(Eyüp Elevülü/Giresun) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- İzmir Körfezi'nin temizlenmesi için "Haliç modeli" önerisi

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu:

- "Kokuyu bastırmak için kireç döküyorlar, 1994 öncesi İstanbul'da da kireç dökülürdü. Aynı usul. Şu anda bütün raporlar, çalışmalar, alternatiflerin tamamı var. Seçimden sonra kesin olarak meseleye el atacağız"

- "Haliç'in nasıl temizlendiğini anlattım. 'Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla' diye bir söz var. Haliç'te bir tek canlı bile yaşamazken, kokusundan 2 kilometre öteden insanlar burnunu kapatarak geçerken şimdi İstanbul'un en güzide mekanlarından biri oldu"

- "Benden yardım istesinler, gerekirse bakan olarak değil, adeta bir teknisyen, teknik eleman gibi yardım ederim"

(Ramazan Ercan/İzmir) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- "Türkmenlerin Türkiye dışında destekçisi yok"

- Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Aydın Beyatlı:

- "Bugün Bayırbucak Türkmenleri sesini duyurabiliyorsa Türkiye'nin arkasında olmasından dolayıdır. Bayırbucak Türkmenlerinin Türkiye dışında destekçisi yoktur"

- "Türkiye'nin yardımlarının yoğun bir şekilde devam etmemesi halinde, oradaki Türkmenlerin çok ciddi sıkıntıya gireceği aşikar"

(Abdullah Doğan/Konya) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- "Yurtdışında mobil sandık uygulamasına geçilmeli"

- AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Külünk:

- "Önümüzdeki seçimlerde mutlaka mobil sandık uygulamasına geçmeliyiz"

- "100-300 kilometre ötede oy kullanmak için gitmek Avrupa'da bir büyük iştir. Buna rağmen vatandaşımız yapılan lojistik çalışmalarla sandığa gitmek için büyük gayret gösterdiler. Bu takdire şayan"

- "(Yurtdışında kullanılan oylar) 2 milyon 852 bin seçmenin 1 milyonu aşkını sandığa gitti. Olması gereken 2 milyon hedefinin gerçekleşmesidir ancak bu sonuç bir önceki seçimlere göre iyi bir sonuçtur"

- "Beşi bir yerde muhalefet 8 Haziran günü yeni bir Türkiye'ye uyanacak ve Türkiye'de asıl tartışma muhalefet partilerinde olacak. CHP'nin, MHP'nin, HDP'nin başındaki şahıslar tartışılacak"

(Enes Kaplan-Kurbani Geyik/Ankara)

6- Beşiktaş'ın yeni stadına devlet desteği

- BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ, Vodafone Arena'nın işletme sürecinde kullanılacak makine, teçhizat ve ekipman için yatırım teşvikinden faydalanacak

- Statta kullanılacak koltuk, ısıtma ve soğutma, aydınlatma gibi hizmetlerin kesintisiz sunulmasına yönelik yatırımlar için KDV istisnası ve gümrük vergisi muafiyeti sağlanacak

(Necip Fazıl Çelik/Ankara)

7- "Türkiye, TTIP'e dahil olamaması durumunda, 160 milyar dolarlık refah kaybı yaşayacak"

- DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan:

- "Türkiye'nin, Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığına dahil edilmesi gerekiyor. Bu sürece dahil olmak, Trans-Atlantik bağlarının güçlendirilmesi bakımından önemlidir"

- "Dünya Bankası'nın tahminlerine göre Türkiye'nin TTIP'e dahil olamaması durumunda, ülkemiz yaklaşık 160 milyar dolar değerinde bir refah kaybı yaşayacak"

- "Asya Altyapı Yatırım Bankası, önemli bir boşluğu dolduracak. Bu banka tarafından finanse edilecek projeler Türk şirketleri için önemli iş imkanları oluşturacak"

(Hüseyin Erdoğan/Ankara)

8- İnşaat sektörü istikrar istiyor

- Yeni konut projelerine başlamak isteyen gayrimenkul şirketleri, seçimlerden istikrar çıkması halinde enflasyonun azalacağı, konut fiyatlarının da gerileyeceği kanaatinde

- Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan:

- "Koalisyon, kentsel dönüşüm ve Türkiye'yi geleceğe taşıyacak tüm vizyon projeleri olumsuz etkiler"

- İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım:

- "Konut sektörü olası bir koalisyon durumunda durgunluğunu sürdürür"

(Musab Turan/İstanbul)

9- Ginola, FIFA Başkanlığı için yeniden aday olmaya hazırlanıyor

- Eski Fransız futbolcu David Ginola:

- "Blatter'ın istifası hepimizi şaşırttı. Futbolun iyiliği için mi yoksa başka bir nedenle mi istifa ettiğini zaman içerisinde göreceğiz"

- "FIFA'da şeffaflık, demokrasi ve eşitliğin sağlanması için gelecek olağanüstü seçimde başkanlığa aday olmayı planlıyorum"

- "(2018 ve 2022'nin yeniden oylanması) Öncelikle adaylık sürecini inceleyen soruşturma raporunu görmemiz gerekiyor. İsviçreli yetkililer de aynı süreci inceliyor. Onların işlerini yapmalarına izin vermeliyiz ve raporu tamamladıklarında ne yapacağımıza karar veririz"

- "(Platini'nin adının FIFA Başkanlığı için geçmesi) Dünya futbolunda UEFA'ya yönelik çok fazla direnç olduğunu düşünüyorum. Afrika'da ve Asya'da UEFA'ya karşı dargınlık seziyorum"

(Yunus Kaymaz/Londra)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cemil AYDIN

Ambargonun kalkmasıyla birlikte zaten AB nin çok yoğun bir ticari İlişkisi olan İranla artık ABD doğrudan ticaret ve Petrol tesislerini uydu ve askeri anlaşmalarını yapabilecek büyük şeytanla kolkola Ceziretül arabın kaymağını yiyebilecekler.Zavallı şiilerde Hüseynin ve Hz alinin katilleriyle savaştığını sansın dursun afyonlanmış beyinler...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş