DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Amedspor' isminin TFF'ye bildirilmesi

'Amedspor' isminin TFF'ye bildirilmesi

15.06.2015 16:06:16
Spor Toto 2. Lig takımlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün başkanı İhsan Avcı, kulüp isminin "Amedspor" olarak değiştirilmesi yönündeki kararla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yaptıkları başvurudan olumlu yanıt beklediklerini söyledi.

Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce yapılan genel kurulda kulüp isminin "Amedspor" olarak değiştirildiğini, bu kararın Diyarbakır Dernekler Müdürlüğü tarafından da onaylandığını hatırlattı.

Kararı daha sonra TFF'ye ilettikleri dile getiren Avcı, federasyondan henüz olumlu veya olumsuz bir yanıt gelmediğini bildirdi.

Konuyla ilgili yayımlanan haberlerle ilgilerinin bulunmadığını işaret eden Avcı, şunları söyledi:

"TFF'ye yaptığımız başvurudan olumlu bir cevap bekliyoruz. Çünkü her şey mevzuata uygun olarak yapılmıştır. Daha önce Diyarbakır'da 'Amedspor' ismine sahip olan ve amatör ligde mücadele eden bir kulübün feshedilmesinin ardından, böyle bir girişimde bulunduk. Bu nedenle bu ismin verilmesinde sakınca olmasını beklemiyoruz. Eğer bir sıkıntı olsaydı daha önce amatör kulüpte bu ismi kullanamazdı."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Pori

tahsin! sen senin gibiler ve de o bahsini ettiğin hizbuşşeytanlar ümmetin çoğunluğunun bedduasını aldınız ve de almaya devam etmektesiniz. Eline müslüman kanı bulaşmış her kim varsa rabbim onu hem bu dünyada hem de ahirette kahru perişan etsin ve de en kötü zillete düçar etsin. Amin!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş