Amed Sportif Faaliyetler'e verilen ceza

Amed Sportif Faaliyetler'e verilen ceza

03.02.2016 15:41:41
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK), Amed Sportif Faaliyetler'e verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasının gelecek hafta Diyarbakır'da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalindeki Fenerbahçe maçında uygulanacak olması, Diyarbakır'da üzüntüye neden oldu.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Diyarbakır Şube Başkanı Remzi Dayan AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en önemli kulüpleri arasında yer alan Fenerbahçe'yi Diyarbakır ve bölgedeki sporseverlerin izleyememesine yol açan kararın yanlış olduğunu savundu.

Amed Sportif Faaliyetler'in önemli bir başarıya imza atarak çeyrek finale yükseldiğini dile getiren Dayan, "Cezanın Fenerbahçe maçında uygulanması bizleri mağdur etmiştir. Umarız bu yanlıştan en kısa sürede dönülür" dedi.

Diyarbakır Amatör Futbolcular Derneği (AFD) Şube Başkanı Mesut Deri de Amed Sportif Faaliyetler'e verilen cezanın adil olmadığını düşündüklerini söyledi. Bu kararın üzüntü verici olduğunu belirten Deri, gelecek hafta oynanacak Fenerbahçe maçına seyircinin alınmasını istedi.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Diyarbakır Şube Başkanı Samet Karakaş ise verilen cezaların adaletli olmadığını iddia etti. Cezanın Fenerbahçe maçında uygulanmasına tepkili olduklarını ifade eden Karakaş, "Fenerbahçe'yi izlettirmeme cezası yanlıştır. Fenerbahçe'yi uzun bir aradan sonra Diyarbakır'daki futbolseverler izleme şansına kavuştu. Ancak bu da elimizden alındı" şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)