DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Amasya'da bankanın içinde 90 bin lirası dolandırıldı

Amasya'da bir vatandaş havale yaptırmak için gittiği bankada bir dolandırıcının tuzağına düşüp 90 bin lirasından oldu.

5 Yıl Önce
2017-09-09 11:28:36

Amasya merkeze bağlı Karataş köyünde yaşayan evli ve 4 çocuk babası Mehmet Gümüş, poşete koyduğu 90 bin lira parayla şehir merkezindeki özel bir banka şubesine gitti. İşlem yaptırdığı sırada havale masrafının 350 lira çıkması sonrası banka çalışanı gibi davranarak yanına yaklaşan tanımadığı şahsın masrafı çok bulup banka görevlilerinden yardımcı olmalarını istemesinin peşinden 'nüfus cüzdanının fotokopisini çektirip gel' sözlerine kanan 67 yaşındaki Gümüş, çıkıp kısa süre sonra tekrar geldiği bankada gişenin önündeki içi para dolu poşetini bulamadı. Banka görevlilerine durumu anlatan Gümüş, dolandırıldığını anlayınca polise başvurdu.

"BANKANIN İÇERİSİNDE PARAYI KAPTIRDIK"

İstanbul Esenyurt'ta çalışan oğlunun iş için Tekirdağ Çerkezköy'e taşınacağından dolayı sattığı evinin parasıyla yeni bir ev almak için havale yaptırmak üzere bankaya geldiğini anlatan Gümüş, "Bankanın içerisinde parayı kaptırdık. Tam veznenin önünde adam kandırdı. Oranın görevlisi sanmıştım. Ben battım, bittim. Varım, yoğum hepsi evimdi. Çocuğuma daire alayım derken dolandırıldım" dedi.

Gittiği karakolun önünde bekleyip gözyaşı döken Gümüş'ü polisler sakinleştirdi. Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri başlatılan soruşturma kapsamında dolandırıcılık şüphelisinin peşine düştü. Polis, bankanın ve çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Bir iş yerinin güvenlik kamera kaydında bir şahsın elinde poşet koşarak gittiği görülüyor.

Türk Telekom Reklamı

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş