Altınordu sadece futbol öğretmeyecek

Altınordu sadece futbol öğretmeyecek

17.07.2015 17:11:51
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Üstün Zekalılar Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Burak Karabey ve ekibinin Altınordu altyapısındaki futbolcuların hızlı ve doğru karar verme yeteneklerini artırmak için çalışmalara başladığı bildirildi.

Altınordu Kulübü Başkanı Mehmet Seyit Özkan, yaptığı açıklamada, Türk gençlerinin yeterli imkan verildiği takdirde neleri başarabildiklerini Arda Turan'ın Barcelona, Enes Ünal'ın Manchester City'ye transferleriyle bir kez daha otaya çıktığını belirtti.

Bu toprakların çocuklarından uluslararası standartlarda yıldız yetiştirmek için yola çıktıklarını kaydeden Özkan, "Bunun için çocukların sadece futbol değil düşünsel yeteneklerini de geliştirmemiz gerekiyor. Burak hocam ve ekibi, bu konuda bizlere büyük katkı sağlayacaklar" dedi.

Dr. Burak Karabey de 10-16 yaş aralığındaki çocuklarla haftada 75 dakikalık bir çalışma yapacaklarını söyledi.

Programın 20 hafta devam edeceğini belirten Dr. Karabey, şunları kaydetti:

"Amacımız, çocukların problemlere farklı ve yenilikçi çözümler getirme, üç boyutlu hareket ve düşünme becerilerini artırma gibi konularda gelişimi sağlamak. Ülkemizde ilk kez yapılacak bu çalışmanın sonuçlarını açıkça göreceğiz. Altınordu ile kurduğumuz gönül bağı, uzun yıllar ülkemize hizmet eden bir sistemi sağlayacaktır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mustaf akkaya

hocam peki süt emme işlemi gerçekleşmemis ise ne olur nasıl haraket etmeliler müsmümanlar