SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

Altaylı, 'Müslümanlık tartışmasında' safını tuttu

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ve Show TV Ana Haber spikeri Ece Üner arasında başlayan 'Müslümanlık' tartışmasına katıldı. Altaylı, Hakan'ın 'yaranma gayretiyle' Ece Üner'e saldırdığını savundu

Altaylı, 'Müslümanlık tartışmasında' safını tuttu
15.3.2020 22:07:02

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ve Show TV Ana Haber spikeri Ece Üner arasında başlayan 'Müslümanlık' tartışmasına dahil oldu

ltaylı, Bir ara Aydın Doğan'la yemeğe oturup önüne şarabı çektikten sonra 'laiklik tacirlerinin' sesi olmaya soyunan Ahmet Hakan, şimdi bir kez daha dönerek 'din tacirlerinin' sesi olmaya soyunmuş olmalı ki, Ece Üner'in dindarlarla hiç alakası olmayan sözlerini yere yakın mabadından anlayarak ya da 'Müslümanlığı' kendi Müslümanlığı gibi zannederek Ece'ye saydırdı. Orantısız kuvvet ile Hürriyet'in manşetinden. Yanlış anlamayın orantısız kuvvet derken Ahmet Hakan ve amiral kayığının daha güçlü olduğunu söylemiyorum." düşüncesini dile getirdi.

Altaylı, "Tam aksine Hürriyet'in bugünkü tirajı ile sokakta biraz kuvvetle bağırsa daha çok insan duyar. Oysa Ece Üner bugün Fatih Portakallı Fox Haber'den sonra en çok izlenen haberci. Bu Ahmet Hakan'ın ille de birine yaranma gayretini anlamakta zorlanıyorum. Niye kendini birilerine yaranmak zorunda hissediyor sürekli? Dün birine, bugün başka birine yarın Allah bilir kime! Celal Şengör'le oturmuş sohbet ederken normalde vakit kaybı olarak gördüğü için pek okumadığı Ahmet Hakan'ın bir öğrencisinin maili ile haberdar olduğu yazısından söz açıldı.

Ben bu çocuğun ciddiye alınır tarafı kalmadığını söyleyince, 'Öyle deme. Kendinin değilse de oturduğu koltuğun bir değeri yok ama önemi var. Bu terbiyesizliğe bir yanıt vermek lazım' dedi. Ben de kendisini klavyenin başına oturttum.Ve Ahmet Hakan'a anlayacağı kalibrenin çok üzerinde bir yanıt verdi. Ben de bu yanıtı buraya almaya karar verdim." ifadesini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR