DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Alptekin: Müslüman olan CHP’ye oy vermez!

Sanatçı Yaşar Alptekin; “Bir Müslüman nasıl olur da CHP’ye oy verir. Müslüman olan kimse CHP’ye oy vermez” dedi.

7 Yıl Önce
2015-06-01 11:41:04

Sanatçı Yaşar Alptekin ile sanat camiasını, Fehtullah Gülen grubunu ve siyasi gündemle yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Fethullah Gülen grubu mensuplarının CHP'yi desteklemesinden dolayı, onların imanlarından şüphe ettiğini vurgulayan Alptekin, “Eskiden göğüslerini gere gere dolaşıyorlardı. Şimdi hepsi kendini gizliyor. Sokağa çıkacak yüzleri kalmadı” dedi.

CHP döneminde camilerin satıldığını, ahıra çevrildiğini, Kur'an'ın kese kağıdı yapılıp başörtüsünün yasaklandığını ifade eden Alptekin; “Bir Müslüman nasıl olur da CHP'ye oy verir. Müslüman olan kimse CHP'ye oy vermez” şeklinde konuştu.

İşte Alptekin'in Hüseyin Kulaoğlu'nun sorularına verdiği cevaplar:

Sizin deyiminizle “cengaverlik” yaptıktan sonra Fethullah Gülen grubuna girdiniz... Onlarla aranız nasıldı?

- Bir arkadaş beni o dönemlerde çağırdı. Topkapı'da bir işyerinde buluşuyorduk. Önemli mevkilerde olan zengin işadamları ile beraber sohbet vardı.

"STV'DEN KAZANIP İÇKİ MASALARINDA YİYORLAR"

Samanyolu TV'deki dizilerde de oynadınız. Cemaat içinde aktif göreve geldiniz mi?

- Samanyolu'nda Mavi Rüya diye bir dizide oynadım fakat anlaşamadık. Müslüman olan oyuncular dışarıda boşta geziyor, onlara rol vermiyorlardı ama namaz kılmayan, içki içen, komünist kişiler ise dizide piri pak diye tanıtılarak insanlar yanıltılıyordu. Bunlar da aldıkları parayla dalga geçerek, dışarıda “bak bunların paralarıyla içki içiyoruz” diyorlardı. Onlar evin aslanı, biz kedisiydik. Program müdürüne bu konuyu açtım ve bana onları kazanmaya çalıştıklarını söyledi. Ben ise “onları kazanmaya çalışıyorsunuz ama bizi kaybediyorsunuz” dedim. Ondan sonra ayrıldım. Cemaatte de aktif bir göreve gelmedim.

Pensilvanya'ya davet edildiniz mi?

- Bir kere davet edildim ama o dönem çekimlerim vardı gidemedim.

"BİRBİRİNE ZIT KUTUPLAR ERDOĞAN'A KARŞI BİRLEŞTİ"

Fethullah Gülen grubu, 17 Aralık olaylarıyla hükümete karşı darbe girişiminde bulundu. Şimdi de seçimlerde CHP ve HDP'ye destek veriyor. Bunu nasıl görüyorsunuz?

- Birbirine zıt kutuplar, sırf Erdoğan'ı düşürmek için birleşiyorlar. Bu nasıl bir hırstır... Allah affetsin! Ben Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyorum kardeşim. Erdoğan hakkında kim ne derse desin, Allah benim ömrümden alsın onun ömrüne katsın... Erdoğan'a ömrümü veririm.

Gülen'cilerin Erdoğan'ı devirmeye çalışmasını hırsa mı bağlıyorsunuz?

- Evet... Türkiye'de şu an yaşanan Müslümanlık, hiçbir devirde yaşanmadığı kadar rahat yaşanıyor. Bu ülkede bir zamanlar camiler satılmıştı. Camiler ahıra çevrilmişti. Kur'an'dan kese kağıdı yapılmıştı. Başörtüsü yasağı konuldu. Bunları kim yaptı? CHP zihniyeti yaptı.Sen CHP'ye destek verirsen, ben o zaman senin imanından şüphe ederim. Fethullah Gülen grubu mensuplarının imanından da şüphe ediyorum.

CEMAATLER HİÇBİR ŞEKİLDE SİYASETE KARIŞMAMALI

Fethullah Gülen'in bedduasını izlediğiniz an ne hissettiniz?

- Üzüldüm. Yanlıştı. Her insanın bir eşref saati vardır. Yani yanlış bir zamanlama, yanlış bir hareket diye düşündüm. “O küçücük öfke şeytandandır” derler ya; bir anlık öfke insanın hayatına mal olur. Şimdi bir anlık öfkeyle söylenmiş bir söz, bak nerelere geldi. Gülen'ciler çok kan kaybetti. Bank Asya devredildi. Eskiden hizmetteki ağabeyler göğsünü gere gere dolaşıyordu. Kendini belli ediyordu. Şimdi herkes kendini gizliyor. İşini gizli gizli yapıyor. Sokağa çıkacak yüzleri kalmadı.

"MÜSLÜMAN OLAN CHP'YE OY VERMEZ"

Şimdi bir kere cemaatler, siyasete karışmamalı. Çünkü bunlar ayrı kulvarlar. Geçenlerde bir sofi, CHP'ye oy vereceğini söyledi. Ben de hemen, Kadir Mısıroğlu'nun kitabını aldım ve ona hemen postaladım. “Git, kime oy vereceğini gör” dedim. Bir Müslüman nasıl CHP'ye oy verir. Sen git imanından şüphe et. Namazını gözden geçir. Hem namaz kılıyorsun, hem Müslüman'ım diyorsun hem de CHP'ye oy veriyorsun. Müslüman olan CHP'ye oy vermez. Yani bu çok yaman bir çelişki! Kimsenin kabul edemeyeceği bir şey..

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

serhat

Hazırlarrrrr bu gibi şeylere kendi silahlarını görmeyen başkalarında şiddet ve canavarlık arayanlar fitne çıkaranlar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş