GEZİAlmanya Düsseldorf gezilecek yerler

1 Ay Önce Yazıldı - 719 Kelime

Kültüre, sanata ve mimariye doyacağınız şehirlerden olan Düsseldorf gezilecek yerler listesini mutlaka okuyun!19.01.2021 08:53:10

Koordinatları merak edenlere, Düsseldorf nerde diye merak edenlere hemen söyleyeyim; Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindedir. Aynı zamanda, bu eyaletin de başkentidir. Şehire adını veren de buradaki Düssel deresidir. Birbirinden güzel binaların, caddelerin, meydanların olduğu bu şehirde vakit geçirmek isteyenler için hazırladığımız liste sayesinde Düsseldorf'ta nereleri gezebileceğinizi de bileceksiniz.

Markplatz

Şehrin en temel meydanı olan Markplatz'e geldiğinizde sizi Jan Wellem Heykeli karşılayacak. İnsanların sıklıkla bulunduğu bu en temel meydanın aynı zamada etkinlik ve festivallerin de meskeni haline gelmiş durumda. Özellikle de Noel zamanında kurulmuş olan tezgahlar sayesinde tam bir şenlik yerine döndüğünü söyleyebilirim. 

Rheinturm

Türkçe ismiyle Ren Kulesi olarak biliyoruz biz onu. 172 metre uzunluğu bulunan bu kule Media Harbour Bölgesi'nde bulunuyor ve size muhteşem bir manzara sunuyor. Pen temelromik olarak Ren Nehri'ne ve Düsseldorf'a mükemmel bir açıdan bakmanızı sağlıyor. Dünyadaki en büyük dijital saatin de tepesinde bulunduğu kuleyi 10:00 - 23:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Tritonenbrunnen Çeşmesi

Königsallee Caddesi'ni geçtiğinizde karşınıza doğal bir güzellik olan göl çıkacak. O gölü süsleyen heykelin güzelliği ve göl ile doğal bir biçimde sentez oluşuna sizi büyüleyebilir. Meraklısı için de hemen belirtelim ki heykelde Antik Yunan'da denizler tanrısı olduğuna inanılan Poseidon'un oğlu Triton'un dev bir balıkla mücadele edişi anlatılıyor.

68145444_qTRxNe2Vp6VCtJqaTWpmzGw86DL-nhxMMTq1mmB-GW4

Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Kuzey Ren Wesfalya eyaletinin hükümeti tarafından kurulmuş olan Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen, eyaletin en büyük sen temelt koleksiyonuna sahip. 3 farklı sergi alanı bulunan yapının içinde 20. Ve 21. Yüzyıllar arasındaki modern ve çağdaş sen temelt eserleri yer almakta. Kübistler, dadacılar, sürrealistler, ekspresyonistlerin eserlerini göreceğiniz müzede herkesçe bilinen Picasso, Richter, Pollock gibi sanatçılar da yer almakta.

Düsseldorf Lunapark

Ren Nehri üzerinden feribotla yapacağınız kısa bir yolculukla ulaşacağınız Lunapark, Luegplatz'da bulunuyor ve Düsseldorf çevresinde gezilecek yerler arasında liste başını tutuyor. Avrupa'nın en büyük fuar ve eğlence alanı olarak da ün kazanmış durumda. Sakin bir feribot yolculuğunun ardından doyasıya eğlenebileceğiniz lunapark size Almanya'da çocukluğunuza dönme fırsatı sunuyor. 

Benrath Sarayı

Barok mimarinin en güzel örneklerinden bir tanesi olan Benrath Sarayı etrafındaki büyük bahçesiyle de büyüleyici bir peyzaj güzellik sunuyor. YPalatine Carl Theodor'un isteği üzerine yapılan saray “sefa sarayı” olması amacı ile yapılmıştır. İnşası oratalama 20 yıl kadar sürmüştür. Bahçesinin güney kısmında “Ayna Göleti” adında bir gölet bulunuyor. Bunun dışında sarayda Doğa Tarihi Müzesi ve Avrupa Bahçe Sen temeltı Müzesi de bulunuyor. Sarayı ziyaret etmek isteyenler için düzenlenen turlara katılarak bu tarihi mimariyi gezebilirsiniz.

Königsallee

Buranın şehrin kalbi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Aynı zamanda kendinizi şımartmak istediğinizde Düsseldorf alışveriş cenneti olarak size Königsallee kapılarını açıyor. Bölge son yarım yüzyıl içinde moda dünyasının da gözbebeklerinden biri haline gelmiş durumda. Bu yüzden pek çok uluslar arası markayı bulmanız da mümkün. Aynı zamanda lüks mağazalar gözlerinizi alırken cadde boyunca çok sayıdaki restoran ve kafelerde de vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Artık Düsseldorf'ta görülecek yerleri biliyorsunuz. Keşfetmeyi severTimetürk okurları, yapmanız gerekli olan uçak biletinizi almak ve yola çıkmak. Şimdiden iyi yolculuklar! =)

Hazırlayan: Özlem Akçin (Özlem Keşifte)

YORUMLAR (0)