DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Gazze'de

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Erez Sınır Kapısı'ndan geçerek Gazze Şeridi'ne geldi.

01.06.2015 10:45:10

Gazze Sınır Kapıları İdaresi Müdürü Mahir Ebu Subha, yaptığı açıklamada, "Almanya Dışişleri Bakanı ve beraberindeki 60 kişilik heyet, bu sabah Erez Sınır Kapısı'ndan geçerek Gazze Şeridi'ne geldi" dedi. Steinmeier'ın, kısa süreli ziyareti kapsamında Gazze'de BM yetkilileri ile bir araya gelmesi ve Alman Kalkınma Bankası'nın finanse ettiği Gazze limanındaki "Balıkçı Odaları" projesinin açılışını yapması bekleniyor.

Alman Dışişleri Bakanı, dün de Ramallah'ta Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah ile bir araya gelmiş ve Gazze'nin yeniden imarı konusunu görüşmüştü.

Hamas'tan yapılan açıklamada, Steinmeier'ın Gazze ziyareti "önemli bir adım" olarak nitelendirilmiş, Almanya'nın, Avrupa ve uluslararası arenada sahip olduğu nüfuzunu kullanarak, Gazze'de ambargonun kaldırılması ve İsrail saldırılarının durdurulması konusunda aktif rol almasının beklendiği ifade edilmişti.

İsrail'in Temmuz 2014'te düzenlediği saldırılardan sonra bazı BM yetkilileri ve Avrupa ülkesi dışişleri bakanı Gazze Şeridi'ni ziyaret etmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hasan UĞURLU

Sayın: DENİZ BEY GEÇMİŞTE YAPTIĞIN HATALARLA ERDOĞANI BU ÜLKENİN BAŞINA YASAKLARINI KALDIRARAK GETİREN SENSİN KAÇAK SARAYIN YAPILANMASINA ONAY VEREN SENSİN KASETİ UTANIYORUM SÖYLEMEYE SENSİN ERDOĞANLA GÖRÜŞMEYE GİDEN İLK GİDEN SENSİN ARTIK BİR ZAMANLAR ALEVİLERİ İLE KÜRTLERİ PARTİDEN TEMİZLEDİK DİYEN ÖNDER SAV HANİ SİZ DEMOKRASİYE İNANMIŞDINIZ DENEYİMLİ BİR SİYASETÇİYDİNİZ ADINIZ ÖYLE ÇIKMIŞ SİZDE BÖYLE BİR DENEYİM YOKTURC.H.P 30 YIL İKTİDAR YAPAMAYAN SİZSİNİZ OYNAMA OYUNU GELİRSİN OYUNA DİYE BİR SÖZ VARDIR SİZİN BU ÜLKEYE VERECEGİN BİR ŞEYİN KALMADI RİCA EDİYORUZ

Görüş Bildir Bizimle Paylaş