SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Almanya Dışişleri Bakanı Maas: Hafter ateşkes anlaşmasına uymaya hazır

Almanya Dışişleri Bakanı Maas: Hafter ateşkes anlaşmasına uymaya hazır

Bugün Bingazi'yi ziyarette bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas yaptığı açıklamada, Libya Ulusal Ordu Lideri Hafter’in Libya'daki ateşkes anlaşmasına uymaya hazır olduğunu söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Maas: Hafter ateşkes anlaşmasına uymaya hazır
16.1.2020 18:09:50

Bugün Bingazi'yi ziyarette bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas yaptığı açıklamada, Libya Ulusal Ordu Lideri Hafter'in Libya'daki ateşkes anlaşmasına uymaya hazır olduğunu söyledi.

Bu açıklama, Berlin konferansının ve Libya'daki ateşkesin başarısını sağlama çabalarının bir parçası olarak Maas ve Hafter'in Bingazi'deki toplantısının ardından geldi.

Reuters'ın haberine göre; Maas 19 Ocak'ta Berlin'de yapılacak Libya Konferansı'nın mesajının Libya'da askeri bir çözüm olmadığını ve ilgili tüm tarafları Birleşmiş Milletler'in dış müdahalelerden uzak bir siyasi sürecin yolunu açma fırsatından yararlanmaya çağırdığını açıkça vurgulamıştı.

Konferansa Almanya Başbakanı Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un katılması bekleniyor.

Libya Ulusal Uzlaşma Hükümetinin Başkanı Fayiz Mustafa es-Serrac ve Libya Ulusal Ordusu lideri Hafter konferansa katılacaklarını açıkladı.

Hafter, Türkiye ve Rusya'nın girişimiyle Moskova'da gerçekleştirilen toplantıda ateşkes anlaşmasını imzalamadan Moskova'yı terk etmişti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR