DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Almanya'da sığınmacılara yönelik saldırılar

Almanya'da sığınmacılara yönelik saldırılar

7 Yıl Önce
2015-08-28 15:14:04
" Almanya'da Aşağı Saksonya eyaletinin Hamelin şehrinde bir sığınmacı yurdunu kundaklama girişiminde bulunulduğu bildirildi.

Hamelin polisi sözcüsü Jens Petersen, 30'un üzerinde sığınmacının kaldığı binanın bir dairesinin penceresine dün gece yanıcı madde atıldığını belirtti.

Petersen, dairede halı ve yatağın ateş aldığını, yan odada uyuyan Zimbabveli anne ile 3 çocuğunun yara almadan kurtulduğunu kaydetti.

Olay yerine gelen itfaiye ekibinin yangını söndürdüğünü ifade eden Petersen, yangının ardından bölgede görülen bir otomobilin arandığını söyledi.

- Aue kentinde bir sığınmacı yurdunda yangın çıktı

Öte yandan Chemnitz polisi tarafından yapılan açıklamada da Aue kentinde bir sığınmacı yurdunda yangın çıktığı bildirildi.

Polis yangının sebebi konusunda bir açıklama yapmazken, "Freie Presse" adlı gazete olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını yazdı.

Son günlerde sığınmacıların kaldığı yurtlara karşı saldırıların arttığı Almanya'da Baden-Württemberg ve Brandenburg eyaletleri ve Leipzig kentinde yurtlara yönelik kundaklama girişimleri olmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş