DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Almanya Başbakanı Merkel:

Almanya Başbakanı Merkel:

17.06.2015 20:14:15
" Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya'da fırsat eşitliği konusunda eksiklilerin bulunduğunu söyledi.

Leipzig kentinde düzenlenen bir etkinliğe katılan Merkel, burada yaptığı açıklamada, Almanya'da mülteciler, aileler ve yaşlılar için engellerin bulunduğunu belirtti.

Demokrasi ve özgülüğün ülkedeki insanlar için birçok oyun alanı açtığını kaydeden Merkel, "Ancak toplumumuzda katılım fırsatlarının eşit olmadığını göz ardı edemeyiz" değerlendirmesinde bulundu.

Almanya'da yaşayan 15 yaşından küçük genç ve çocukların üçte birinin yabancı kökenli olduğuna işaret eden Merkel, bundan dolayı okullarda daha fazla göçmen kökenli öğretmenlerin görev yapmasını istedi.

Merkel, topluma katılım için Almanca bilgisinin önemine de dikkati çekerek, göçmen kökenlilerin mesleki eğitim yapmaları konusunda daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiğini vurguladı.

Toplumdaki yaşlanmayı da üstesinden gelinmesi gereken bir başka sorun olarak gördüğünü kaydeden Merkel, "Şehirlerimiz ve yerel idarelerimiz bu demografik değişime hala hazır değiller" şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Furkan Anadol

Bu Hain Charlie Hebdo denilen bu dergi için liderler yürümüş kimin için bir avuç çapulcu için insalıktan çıkmış adına sanat dedikleri karikatürcüler için Bir ders verilmeli Mazlum yavru için bu müstehak mı? Bunların topu zavallı ve iki yüzlü

Görüş Bildir Bizimle Paylaş