SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Alman üniversiteleri PKK’ya teslim! Türk öğrencileri tehdit ediyorlar

Alman üniversiteleri PKK’ya teslim! Türk öğrencileri tehdit ediyorlar

Almanya’nın birçok üniversitesinde faaliyet gösteren PKK terör örgütünün Avrupa üniversite gençlik yapılanması JXK, Türk öğrencileri tehdit ediyorlar.

Alman üniversiteleri PKK’ya teslim! Türk öğrencileri tehdit ediyorlar
20.4.2019 22:38:48

Terör listesinde olmasına rağmen göstere göstere PKK propagandası yapan, üniversiteleri örgüt yuvasına çeviren PKK'lı terörist gruplara Alman makamları adeta göz yumuyor.

TÜRK ÖĞRENCİLERİ TEHDİT EDİYORLAR

Almanya'nın Bielefeld kentinde bulunan Bielefeld Üniversitesi, PKK terör örgütü üyesi öğrencilerin baskı ve şiddet eylemlerine sahne oluyor. Bin 125 Türk öğrencinin okuduğu üniversitede, Türk öğrencilere yönelik baskı ve şiddet eylemleri her geçen gün artarken, üniversite kampüsü içerisine asılan PKK terör örgütü propagandasının yapıldığı afişler dikkat çekiyor. Türk öğrenciler tarafından kurulan Kultürk Derneği'ne üye öğrenciler, terör yanlısı PKK'lı öğrenciler tarafından sürekli tehditlere maruz kalıyor. Üniversite kampüsüne asılan bir pankarttaki “Size haddinizi bildireceğiz” şeklindeki tehdit içerikli mesajlar karşısında üniversite yönetiminin herhangi bir işlem yapmaması, PKK'lı öğrencilerin korunup kollandığını iddialarını doğruluyor.

PKK Almanya üniversite yapılanması JXK, üniversite kampüsünde astığı pankartlarda “Dünya genelinde 7 bin kişi liderimiz Öcalan'ın serbest bırakılması için açlık grevi yapıyor” mesajıyla terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın propagandasını yapıyor. Terör örgütü listesinde olduğu için yasaklanan PKK faaliyetleri, Almanya üniversitelerindeki PKK üyesi öğrenciler eliyle yasa dışı olarak sürdürülüyor.

ALMAN ÜNİVERSİTELERİ PKK'YA YÖNETİCİ YETİŞTİRİYOR

PKK'nın üst düzey yöneticileri arasında Almanya'da eğitim almış çok sayıda örgüt üyesi bulunuyor. Almanya tarafından sözde yasaklanan PKK'nın, gençlik ve kadın yapılanmalarıyla Almanya'da yetiştirilmiş terörist eleman devşirdiği belirtiliyor. Özellikle sosyal bilimler alanında eğitim gören PKK'lı öğrenciler, eğitimlerinin ardından dağ kadrosuna katılarak çeşitli düzeylerde yönetici olarak görevlendiriliyor. Alman emniyeti ve istihbarat birimleri, PKK'nın faaliyetlerini yakından izlemesine rağmen, Türkiye karşıtı bir terör örgütü olduğu için yasa dışı faaliyetlerine el altından destek veriyor.

1555785995-80ee9c


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR