SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
Alman milletvekilleri koronavirüs nedeniyle bu yıl maaşlarına zam istemiyor

Alman milletvekilleri koronavirüs nedeniyle bu yıl maaşlarına zam istemiyor

Almanya'da siyasi partiler, koronavirüs salgını nedeniyle zarar gören iş veren ve çalışanlarla 'dayanışma' adına, Federal Parlamento üyesi 709 milletvekilinin maaşlarına temmuz ayı başında yapılacak otomatik zamdan feragat etmeyi görüşüyor.

Alman milletvekilleri koronavirüs nedeniyle bu yıl maaşlarına zam istemiyor
8.4.2020 22:56:02

Alman medyasının aktardığına göre zammın bu yıl yapılmaması için parlamentodaki siyasi parti temsilcileri görüşmelerini sürdürürken, özellikle iktidardaki CDU ve SPD partileri temsilcilerinin bu yönde bir konsensüse yakın olduğu belirtiliyor. Sendikalar da zammın askıya alınması çağrısında bulundu

Bild gazetesine konuşan Alman Federal Parlamento Grup Yöneticisi Michael Grosse Brömer, Almanya'ın son yılların en büyük krizini yaşadığı ve böyle bir dönemde vekillerin maaşlarına zam yapılmasının 'problemli' olacağını söyledi. Sosyal Demokratların (SDP) parlamentodaki grup lideri Rolf Mützenich de partilerinin bu yılki zamdan vazgeçmek istediğini söyledi.

Almanya'da milletvekillerinin mevcut maaşı 10 bin 83 euro. 1 Temmuz'dan itibaren maaşların yüzde 2,6'lık artışla 10 bin 345 euro olması bekleniyordu.

Zammın hayata geçmemesi için görüşmeler sürerken, birçok milletvekili de ülkede özellikle küçük işletmelerin gelecekleri için büyük bir kaygı içerisinde olduklarını belirterek milletvekillerinin 'bir örnek' davranış sergilemesi gerektiğini dile getirdi.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR