DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,8346 ₺

EURO

17,6094 ₺

ALTIN

978,45 ₺

BİST

2.461,24 ₺

Alman Başkonsolosluğu önünde eylem

Vatan Partili bir grup, Almanya Başkonsolosluğu önünde Alman Meclisi’ne sözde Ermeni soykırımını tanıma talebiyle sunulan önergeyi protesto etti.

7 Yıl Önce
2016-05-24 15:25:07

İHA'nın haberine göre, Vatan Partili eylemci grup, Taksim Gümüşsuyu'ndaki Almanya Başkonsolosluğu önünde bazı siyasi partiler tarafından Alman Meclisi'ne sunulan ve sözde Ermeni soykırımını tanımayı içeren önergeyi protesto etti. Protesto sırasında Federal Almanya Meclisi'ni eleştiren birçok döviz ve pankart açılırken, “Alman Meclisi, Sen Yetkili Değilsin” sloganları atıldı. Eylemci grup, burada bir basın açıklaması da yaptı.

Basın açıklamasında, “Almanya Meclisi'ne sesleniyoruz. Siz yetkili değilsiniz. Yargı yetkisini gasp edemezsiniz. Buradan, Almanya İstanbul Başkonsolosluğu önünden, Türk milleti adına, dostumuz Almanya Meclisi'ne sesleniyoruz. 1915 olayları sırasında eylemlerle ilgili yetkili ceza mahkemeleri Türkiye'nin yetkili ceza mahkemesi ve Lahey Adalet Divanı'dır. Parlamentolar, hükümetler, belediyeler, akademik kuruluşlar, üniversiteler ve benzeri hiçbir kurum, 1915 olayları ve benzeri herhangi bir olayın soykırım suçu işlediği konusunda hüküm kuramazlar, karar veremezler” denildi.

Öte yandan, eylemci grup basın açıklamasının ardından dağılırken, Çevik Kuvvet polislerinin protesto sırasında geniş güvenlik önlemi aldığı ve önlemler çerçevesinde bir TOMA'nın da hazır bulunduğu görüldü. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş