DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Alman Bakan'dan Kılıçdaroğlu'na HDP üzerinden soru!

Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin ayrıntıları ortaya çıktı...

5 Yıl Önce
2016-11-16 04:33:04

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir araya geldi. İkili arasındaki görüşmenin ana konusu HDP'li vekillerin tutuklanması ve son dönemde yaşananlardı.

CNN Türk'te yer alan habere göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile görüştü. Kılıçdaroğlu, Steinmeier'e Türkiye ve Almanya arasındaki gerilimi arttıran üsluptan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Alman bakanın "HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili sürecin CHP'li milletvekillerine uzamasından endişe duyuyor musunuz?" sorusuna "Her şeyimiz ortada korkacak bir şeyimiz yok" yanıtını verdiği öğrenildi.

1 saat süren görüşmede Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sert ve kırıcı sözler sarf ediliyor karşılıklı olarak. Böyle devam edilmemesi gerekiyor. Daha uygun bir dil kullanılmalı. Bu her iki taraf için de fayda sağlar" dediği öğrenildi.

Alman bakan Steinmeier'in ise FETÖ ile mücadele konusunda "Elbette darbeye karışanlar yargılanmalı. Ama gözaltına alınanların hepsinin suçlu olduğu konusunda şüphelerimiz var" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş