DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Alman Bakan'dan Berlin açıklaması

Almanya İçişleri Bakanı, başkent Berlin'de düzenlenen saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu...

5 Yıl Önce
2016-12-21 06:23:58

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Berlin'deki Breitscheidplatz Meydanı'nda Noel pazarında yaşanan saldırıda ölenler arasında çocukların bulunmadığını ancak gençlerin olabileceğini söyledi.

Maiziere, Alman İkinci Televizyon Kanalı ZDF'de yayınlanan bir programda yaptığı açıklamada, birkaç saat öncesine kadar saldırıda hayatını kaybedenlerin 6'sının kimliğinin tespit edildiğini bildirdi.

Ölenler arasında çocukların olup olmadığına ilişkin soru üzerine Maiziere, "Çocuklar yok, gençler olabilir." yanıtını verdi.

Kimlik tespitinin karmaşık bir işlem olduğunu dile getiren Maiziere, hayatını kaybedenler arasında yabancıların olup olmadığı veya ne kadar olduğunun da bilinmediğini kaydetti.

Maiziere, yaralananlardan 14'ünün yaşam mücadelesi verdiğini aktardı.

Olayın soruşturmasında ilerlemelerin sağlanacağı konusunda umutlu olduğunu ifade eden Maiziere, "Failin firari olabileceği ihtimal dışı değildir." dedi.

Delil yetersizliğinden serbest bırakılan Pakistanlı sığınmacının olaydan hemen sonra gözaltına alınmasının soruşturmada bir aksaklık teşkil etmediğini anlatan Maiziere, bunun "aksaklık değil soruşturma olduğunu" belirtti.

Olay öncesi Noel pazarlarına saldırı düzenleneceği yönünde somut ipucu bulunmadığını söyleyen Maiziere, Berlin polisinin suçlanamayacağını, kriz döneminde polisin iyi hareket ettiğini sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş