DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Aliyev’den Şuşa’ya tarihi ziyaret

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'yı eşi ve kızıyla birlikte tarihi bir ziyaret gerçekleştirdi.

10 Ay Önce
2021-01-15 14:02:10

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'yı ziyaret etti.

Ziyarette eşi Mihriban Aliyeva ile kızı Leyla Aliyeva da yer aldı. Aliyev, Şuşa'ya gitmeden önce Fuzuli'de yeni hava limanının temelini attı.

Tarihi ziyaretten fotoğraflar:

a.10

a2_5

a4_6

a5_5

a6_2

a7_1

a8

a9

a11

a12

a13

a14

a16

a17

Aliyev, Fuzuli'de yeni havalimanının temelini attı

a1_3

Öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Fuzuli kentinde yeni havalimanının temelini attı.

Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva ve kızı Leyla Aliyeva ile Fuzuli-Şuşa karayolu ve Fuzuli havalimanının temel atma törenine katıldı.

Burada konuşma yapan Aliyev, havalimanının uluslararası olacağını ve yapımının yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Fuzuli ile Şuşa'nın birbirine yakın mesafede bulunduğunu belirten Aliyev, buraya havalimanı yapmalarının başlıca amacının yurt dışından gelecek misafirlerin Şuşa'ya daha rahat şekilde ulaşmalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

İşgalden kurtarılan bölgelerde ikinci uluslararası havalimanını da ya Kelbecer ya da Laçın'da inşa edeceklerini bildiren Aliyev, "Büyük dönüş başlıyor. Çalışmalara start verildi. Düşmanı kısa sürede kovduğumuz gibi ata yurdumuz olan Karabağ'ı da kısa sürede yeniden kuracağımıza eminim." dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş