Alinur Aktaş kimdir?
Alinur Aktaş kimdir?

Alinur Aktaş kimdir?

1970 BURSA / İnegöl doğumlu olan AKTAŞ, ilk, orta ve lise öğreniminin ardından Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı alanında yapan Aktaş, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirdir.
Mobilya sektöründe uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra ortakları ile birlikte kurduğu mobilya firmasıyla ticari hayata atılmıştır. Aktif ticaretine inşaat-yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteren şirketinde devam etmektedir.

2002 yılında Ak parti Kurucu yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatı başlamış ardından 2004 yılındaki yerel seçimlerde İnegöl Belediye Başkanı seçilmiştir. Ekonomi, ticaret, turizm, sanayi, eğitim, spor, alt ve üst yapı çalışmalarındaki vizyon projeleri ve marka şehir hedefiyle 3 dönem boyunca belediye başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Aktaş, farklı alanlarda yaptığı projelerle bir çok kez ‘Yılın Belediye Başkanı' seçilmiştir.

02 Kasım 2017 tarihinde Büyükşehir meclisinde yapılan olağanüstü oturumda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine getirilen Alinur Aktaş, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

13 Aralık 2018 tarihinde Olağanüstü Meclis Karası ile Bursa Turizm Tanıtma Birliği Başkanlığı görevine başlayan, 17 Haziran 2019 tarihinde yapılan Olağan Meclis Toplantısı ile Bursa Turizm Tanıtma Birliği Başkanlığı'na seçilen Alinur Aktaş, 18 Haziran 2019 tarihinde Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin (SKB) 31. Meclis Olağan Toplantısı'nda birliğin dördüncü başkanı oldu.

İngilizce ve Arapça bilen Aktaş evli ve 2 çocuk babasıdır.

Alinur Aktaş Kimdir?

Doğum Tarihi:1970
Mesleği:Siyasetçi
Ünvanı:Siyasi