DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ali Bulaç ve Türköne'nin talebi reddedildi

Cumhuriyet savcısı, Ali Bulaç, Mümtazer Türköne ve Şahin Alpay'ın da aralarında bulunduğu 22 kişinin tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.

4 Yıl Önce
2017-09-19 19:56:52

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarına yönelik soruşturma sonunda Mümtazer Türköne, Ali Bulaç ve Şahin Alpay'ın da aralarında bulunduğu 22'si tutuklu 31 sanığın yargılandığı davada, cumhuriyet savcısı, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında inşa edilen binadaki salonda, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yapılan duruşmada, tutuklu sanıkların savunmalarının ardından sanık avukatlarının taleplerine geçildi.

Taleplerin alınması sonrasında görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, tutuklu sanıkların üzerine atılı suçların vasıfları, kuvvetli suç şüphesi, delil durumu ve istenen ceza miktarları da nazara alınarak, tahliye taleplerinin reddine karar verilmesini istedi.

Bazı tutuksuz sanıkların adli kontrol tedbirlerinin kaldırılması taleplerinin de reddini isteyen cumhuriyet savcısı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazılarak sanıkların el konulan dijital materyallerinin inceleme sonuçlarıyla ilgili bilgi istenmesini talep etti.

Cumhuriyet savcısı ayrıca, kapatılan Zaman gazetesinde yazar olan bazı sanıkların 21 Aralık 2013 ile 29 Mart 2014 tarihleri arasındaki köşe yazısı ve yorumlarını içeren yazılarının da dosyaya eklenmesini istedi.

Mahkeme heyeti, talepleri değerlendirmek üzere duruşmaya ara verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş