DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Alevi derneklerinden Mehmet Görmez suç duyurusu

Alevi dernekleri, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

5 Yıl Önce
2017-01-02 17:24:25

Sputnik'in haberine göre Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Vakfı'nın da aralarında olduğu kendilerine ‘Laikliğe Çağrı' ismi verne grup, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na "Anayasal suç işlemek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, İstanbul Reina Gece Kulübü'nde işlenen cinayet ve benzeri eylemlerden sorumlu olmak" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Yılbaşından önce Diyanet'in cuma hutbesine dilekçesinde yer veren grup, ‘yılbaşı kutlayanları ve kutlamaları hedef göstermiştir' ifadelerini kullandı.

MEHMET GÖRMEZ SALDIRI İLE İLGİLİ NE DEMİŞTİ?

433956

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

salim

Oh oh oh,30milyon milli piyangoyu sat,sonra da yılbaşı kutlanmaz,milli piyango haram de!...akıl almaz tezatlar.

salim

Oh oh oh,30milyon milli piyangoyu sat,sonra da yılbaşı kutlanmaz,milli piyango haram de!...akıl almaz tezatlar.

İsmail Çıklaatlı

Camilerde Yılbaşı kutlaması hakkındaki hutbe dini içeriklidir,dini anlayış açısından dogrudur ve dogrudan imanla alakalıdır.Allaha ve onun ilahi kitabına İman eden Müslüman Mü'minler bu hutbe hakkında ne mahkemelerde nede kendi aralarında hiçbir şikayetleri yoktur..MUHABBETLE..

ne demişti;

laikliğin kalesi fransada hristiyanların ramazan ve kurban bayramını kutladığı görülmezken müslümanların içki kumar ve israfatla kutlama yapması haramdır... müslüman adam bu günlerde hesabını kitabını yapmalı kendini sorgulamalı dedi..müslümanlar açısından burada yalan veya yanlış birşey varmı bunu diyemiyecekse orada ne işi var ayrıca bugüne kadar hep söylendi..sadece bu yıl ve ortaköyde yapılması ve bütün din düşmanlarının diyanete saldırması müslümanların nazarınDAN LAÇMAZ KİME HİZMET ETTİĞİNİZİ BİLİYORUZ VE SİZİ CİDDİYE ALMIYORUZ...

mantık

Ne yani İslamı anlatmakla sorumlu alan bir kurum ; yılbaşı kutlaması gibi İslam dışı uygulamalar hakkında kendi din mensuplarını uyarıp nasihatte bulunamayacak mı ? 111

Davut

Sapla samanı karıştırıp, faturayı kesecek suçlu bulunmuş, işte yangına körükle gitmek böyle olur,yazık,dikkatli olun, bindiğiniz dalı keserek,oyuna gelmeyin, tabi bir din ve vatan derdiniz varsa..

İsmail Çıklaatlı

TC Vatandaşlığı konusunda ayrımcılık yapmak kanunen düzenlenmiş suç teşkil ederken,İslam dininin ilahi Kitabındaki Müslüman,Mü'min,Muttaki,Müşrik,Kafir ve Münafık tanımlamasındaki ötekileştirmenin suç teşkil edecegini düşünmek hem İlahi Kitatbımız Kur'anın özüne hem Akla hemde bilime hemde laiklik ilkesine aykırıdır.Alevilerin Diyaneti dolayısıyla o kurumun başındaki yöneticisi hakkında dava açması Alevilerin kendilerini islam dini açısından tanımlamadığını sadece TC Vatandaşlığındaki ötekileştirilme kavramı içinde kendilerini tanımlamasından başka bişey değildir.

alia57

Şu açıklamalara ve söylemlere bakınca bu saldırının aslında neyi hedef aldığı anlaşılıyor..Alevi derneklerine-ki bunlar Alevileri ne kadar temsil ediyor ayrı bir konu- ne olmuş ki, saldırı Yılbaşı gecesi ve gece klubune yapılınca burdan Diyanete saldırmak için fırsat çıkarıyor..Müslümanları temsil eden kurum yanlışları söyleyemeyecek mi??..Siz kimin adına açıklama yapıyorsunuz??..Terörist gece klubünün sahibini tanıyor muymuş!!. Bu Terörden Diyaneti sorumlu tutmak, bu eylemin aslında Müslümanların hayat tarzına saldırmak için yapıldığını gösterir..

Komiksiniz

Her yılbaşı öncesi camilerde bu şekilde hutbeler verilir. Çünkü yılbaşı müslümanın bayramı değildir. Müslümanlar kendi doğrularını yaşamaya çalıştıkça İslam cahilleri rahatsız oluyor. Bizim ülkemizde açık şekilde Noel kutlanıyor yılbaşı kutlanmıyor. En güzel delili eğlence mekanların, perakendelerin çam ağaçları ve Noel Babalar ile süslenmiş olması. Hatta bazı bahçelerdeki çamlarda süslenmiş vaziyette. Kimse olayı masumlaştıramaz. İnce ince dokuyamaz, gerçeğin farkındayız.

Ömer keydani

Sayın görmezi bu tür suç duyurular ile yıpratamazlar.Hutbe gayet yerinde ve vasat bir hutbe idi. Sayın Görmez i vasat çizgisinden dolayı tebrik ediyorum ve destekliyorum.Alevi dernekleri bu suç duyurusu ile karanlık odakların maşası konumnda olacakar. Ve ayrışmayı körükleyeceler.ama başaramayacaklar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş