DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ALES/2 sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! ALES/2 sınav sonuç sorgulama ekranı

Binlerce adayın merak içerisinde beklediği ALES/2 sonuçları açıklandı! Akademik kariyer hedefleyen adayları yakından ilgilendiren ALES sınavının geçtiğimiz yıl içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan sınavı 2021 Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmişti. Sınavın tamamlanmasının ardından adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak içerisinde bekliyordu. Beklenen sonuçlar az önce ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar ALES/2 sonuçlarını sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulayabilecek

02.03.2021 18:06:50

ALES/2 sınav sonuçları açıklandı. Binlerce adayın merak içerisinde beklediği 21 Şubat tarihinde gerçekleştirilen ALES/2 sınav sonuçları adayların erişimine açıldı. Adaylar sınav sonuçlarını sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra sorgulayabilecek.

ÖSYM'DEN YAPILAN AÇIKLAMA;

21 Şubat 2021 tarihinde uygulanan 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2020-ALES/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 02 Mart 2021 tarihinde saat 16.30'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ALINAN PUANLAR 5 YIL BOYUNCA GEÇERLİ

ALES'te her test için, sınavı geçerli tüm adayların ham puanlarının ortalaması ve standart sapması ayrı ayrı hesaplanarak adayların ham puanları, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülecek.

Böylece her aday için Sayısal ve Sözel Standart Puanlar (SP) hesaplanacak. Bu standart puanlar kullanılarak her aday için "sayısal", "sözel" ve "eşit ağırlıklı" olmak üzere 3 ağırlıklı puan (AP) hesaplanacak.

Sınavdan alınan puanlar açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş