DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ala: Şırnak ve Nusaybin teröristlerden temizlendi

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'Şehirleri yağmalayan, çukurlar kazan, barikatlar kuran terör örgütünün Şırnak ve Nusaybin'de son olarak temizlenmesi sağlandı mı, Allah'ın izniyle sağlandı.' dedi.

6 Yıl Önce
2016-06-04 17:12:07

AA'nın haberine göre, Bakan Ala, Erzincan'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen 180 milyon lira değerindeki 188 projenin toplu açılış töreninde konuştu.

Proje denilince akla Binali Yıldırım'ın geldiğini belirten Ala, Başbakanlığının Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Türkiye'nin AK Parti hükümeti ile çok yol aldığını ve alınacak daha çok yol bulunduğunu kaydeden Ala, Başbakan Yıldırım ile Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacaklarını vurguladı.

Konuşmasında terör olaylarına da değinen Bakan Ala, "Şehirleri yağmalayan, çukurlar kazan, barikatlar kuran terör örgütünün Şırnak ve Nusaybin'de son olarak temizlenmesi sağlandı mı, Allah'ın izniyle sağlandı." diye konuştu.

"Yıldırım'ın Başbakanlığı ile gurur duyuyoruz"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da Binali Yıldırım'ın başbakanlığının Türkiye'ye hayırlı olması dileğinde bulunarak, "81 ilde, Ardahan'da, Kars'ta, Iğdır'da, kıtaları denizin altından birleştiren, hava yolunu halkın yolu yapan, yolları ayıran ama insanları birleştiren Binali Yıldırım'ın Başbakanlığı ile gurur duyuyoruz." ifadesini kullandı. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal da hizmetlerin ve Binali Yıldırım'ın Başbakanlığının hayırlı olmasını temenni etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da Erzincanlılara seslenerek, "Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Ağustos 2001'de oluşturduğu kadro size umut veriyor mu?" diye sordu.

Bu kadronun milletten aldığı güçle yolunda yürümeye devam ettiğini aktaran Yazıcı, "Bugün yeni bir Başbakan ile sizin içinizden çıkmış, partimizin kurucusu Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı, çok değerli Başbakanımızla yürümekten mutlu musunuz, siz tarih yazıyorsunuz, bize verdiğiniz güçle bizim iktidarımız da tarih yazıyor. Eminim ki Türkiye'nin siyasi tarihi, gelecekte bu süreci altın harflerle yazacak, 'Onun arkasında millet var' diyecek, 'Erzincan var' diyecek." değerlendirmesinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş