AKUT Başkanı Mahruki:

AKUT Başkanı Mahruki:

30.05.2015 20:21:29
Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Başkanı Nasuh Mahruki, AKUT görevlilerinin vatandaşların daha az sıkıntıyla karşılaşmasını ve sorunlara daha kolay çözüm bulmalarını sağladığını söyledi.

Mahruki, AKUT Afyonkarahisar Aziz Doğan Acil Durum Koordinasyon Merkezinin açılış töreninde, 35. koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirmekten gurur duyduklarını anlattı.

Bunun, kendileri adına heyecan verici olduğunu dile getiren Mahruki, "AKUT'u geliştirmek, bizim için her zaman çok önemlidir. Türkiye'de şu anda 35 bölgede yer alıyoruz. Gönlümüzden geçen çok daha fazla yerde olabilmek. Bizler ne kadar çok yerde olursak, yerelde bir o kadar çok ihbarı değerlendiriyoruz. Vatandaşlar, acil durumlarda AKUT'u arıyor. Bizler de operasyonlara müdahale ediyoruz. Dolayısıyla o kadar çok hayat kurtarıyoruz" şeklinde konuştu.

Mahruki, AKUT ekibinin yıllar boyunca üye ve operasyon sayılarını arttığına dikkati çekerek, yılda 200-250 operasyon gerçekleştirdiklerini aktardı.

AKUT ekiplerinin haftada 3-4 operasyona katıldığı bilgisini veren Mahruki, "Binlerce arama ve kurtarma çalışmamız var. Yine binlerce kişinin hayatının kurtarılmasında aktif görev aldık. Afyonkarahisar ekibinin bu anlamda aramızda katılması, bizleri çok memnun ediyor" ifadesini kullandı.

Kışın sert geçtiğini anımsatan Mahruki, özellikle Afyonkarahisar bölgesinde mahsur kalan onlarca insanı kurtardıklarını söyledi.

Mahruki, arkadaşlarının ciddi operasyonlara katılarak katkı sağladığını anlatarak, "Gıda malzemesi, battaniye ve benzin dağıtmaktan, insanlara moral ve motivasyon vermeye kadar birçok çalışma yaptık. Bir bölgede AKUT görevlilerin olması, vatandaşların daha az sıkıntıyla karşılaşması, başlarına bir sıkıntı geldiğinde daha kolay çözüm bulmalarını sağlıyor. Her şeyden önce örnek ve model de oluyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)