DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Akşemsettin Gemisi' İznik Gölü'ne indirildi

'Akşemsettin Gemisi' İznik Gölü'ne indirildi

31.05.2015 17:18:22
İznik Gölü'nde Orhangazi-İznik arasında sefer yapmak üzere 100 kişilik ekiple Gemlik Körfezi'nden özel bir araçla taşınarak karayolundan ilçeye getirilen "Akşemsettin Gemisi", 700 tonluk vinçle göle indirildi.

SPMT adı verilen hidrolik modüler dorseye yüklenen geminin, Gemlik'ten İznik Gölü Gölyaka sahiline kadar olan nakli yaklaşık 12 saat sürdü. Geminin taşıma işini yürüten Aydın Vinç Denizcilik Vinç ve Liman İşletmeciliği A.Ş'ye ait 700 tonluk vinç, yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucu halatlarla bağlanan gemiyi kaldırarak göle bıraktı.

Göl kenarına gelen Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü İsmail Özbey ve AK Partili yöneticilerden oluşan heyet, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği gemi, daha sonra göle açıldı.

155 yolcu kapasiteli, 8,5 metre yükseklik, 7,5 metre genişlik ve 30 metre uzunluğundaki geminin Orhangazi ve İznik'teki iskele çalışmalarının tamamlanmasının ardından yolcu taşımacılığına başlayacağı bildirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yahya

aziz hoca ilminize saygım var. ancak konuşulacak başka konular var. siz ne zaman islam ümmetinden bahsettiniz. ne zaman gazzeden bahsettiniz.ümmetin gençleri katledilirken her sene aynı şeyi yapıyorsunuz. siz 1 saat 12 dk tuttunuzda ihvanı gazzeyi filistini arakanı kürt müslümanları mı kurtardınız

Görüş Bildir Bizimle Paylaş