AKOM'dan İstanbul için uyarı: Kar geliyor

AKOM'dan yapılan açıklamada, kuzey rüzgârlarının etkisiyle yarın sıcaklıkların 8 ile 12 derece arasında azalma olacağı belirtildi. Düşen sıcaklıklarla birlikte yarın öğle saatlerinden itibaren il genelinde karla karışık yağmur görüleceği tahmin ediliyor.

26.01.2021 17:00:56

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde ılık ve yağışlı hava etkili olmaya devam ederken yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden yeni bir soğuk havanın İstanbul genelinde etkisini göstereceği tahmin ediliyor.

AKOM'un paylaştığı verilere göre Güneyli yönlerden (Lodos) fırtına şeklinde esen 30-65 km/s aralığında hızla esen rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlere dönmesi ve şiddetini daha da arttırarak (50-80km/s) etkili olması bekleniyor. Kuzeyden taşınacak soğuk havanın etkisiyle 15 derece olan sıcaklıklar, 8 ile 12 derece birden azalarak kış değerlerine gerileyecek.

Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos'ta kar yağışı

Çarşamba öğle saatlerinden itibaren kentin batı bölgelerinden başlayarak hızla soğuyan hava nedeni ile yağışların il genelinde karla karışık yağmur, şehir merkezi dışında kalan kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos vb.) ise hafif kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

AKOM verilerinde mevcut tahminlerin aksine sıcaklıkların, 2-3 derece daha fazla azalması ihtimaline yer verilirken, böyle bir durumda yağışların şehir merkezinde kara dönüşebileceği bilgisi paylaşıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)