DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Akif Beki'den AK Parti'lilere uyarı

Akif Beki, son dönemde bazı AK Parti'lilerin yaptığı propagandalar nedeniyle uyarılarda bulundu...

26.08.2015 05:25:16

Hürriyet Gazetesi yazarı Akif Beki, bugünkü "Handikabınız var, dikkat" başlıklı yazısında yaşanan son gelişmelerle birlikte özellikle sosyal medya üzerinden AK Parti'li isimlerin yapmış olduğu eleştiriler konusunda uyardı. Hızını alamayan AK Parti propagandistleriyle devam edelim. Tayyipfobiyle mücadele gerekli, Tayyip Erdoğan markasından seçimlerde yararlanmak da akıllıca, fakat böyle mi? sorusunu yönelten Beki, "Erdoğan'ın yerliliği ve milliliği üzerine kurulan savunmaların zaafları atlanıyor. Ona oy vermeyenler de millet. Özbeöz yerli, bu milletin asli parçası, öbür kısmı. 'Erdoğan'sız Türkiye istemek' sanki antidemokratik bir talepmiş, vahim bir suçmuş gibi sunuluyor. Öyleyse ne diye seçim yapıyoruz? Erdoğan'ın yerine siyasi rakiplerinin Türkiye'yi yönetmesini istemek ayıp ya da suçsa vatandaşın önüne niye konuyor o sandıklar?" dedi.

İşte Akif Beki'nin yazısından bir bölüm:

AK Parti propagandistleri, sizinle başlayalım. Şehitliği yücelteyim, manen ne kadar yüksek ve arzulanası bir mertebe olduğunu müjdeleyeyim, gözü yaşlı ailelerini onurlandırayım, bir teselli vereyim derken şehitlerden rol çalma tehlikeniz var. Can onlardan giderken kahramanlığını siz sahipleniyormuşsunuz durumlarına düşmek gibi... Duyarlılık izharı, minnet ve şükran hisleriyle sınırlı kalmaz da ölçü kaçırılırsa, başkalarını ölüme yollarken lafta şehadet şerbeti özlemi çekiyor gibi görünmek sakıncası var. Karşıtlarınıza da 'Dün analar ağlamasın'dan bugün 'Ne mutlu şehit analarına' makamına ne çabuk geçtiğinizi sorgulama hakkı doğar.

Hızını alamayan AK Parti propagandistleriyle devam edelim. Tayyipfobiyle mücadele gerekli, Tayyip Erdoğan markasından seçimlerde yararlanmak da akıllıca, fakat böyle mi? Erdoğan'ın yerliliği ve milliliği üzerine kurulan savunmaların zaafları atlanıyor. Ona oy vermeyenler de millet. Özbeöz yerli, bu milletin asli parçası, öbür kısmı. 'Erdoğan'sız Türkiye istemek' sanki antidemokratik bir talepmiş, vahim bir suçmuş gibi sunuluyor. Öyleyse ne diye seçim yapıyoruz? Erdoğan'ın yerine siyasi rakiplerinin Türkiye'yi yönetmesini istemek ayıp ya da suçsa vatandaşın önüne niye konuyor o sandıklar?

Oyunu CHP'ye, MHP'ye, BBP'ye ya da milli görüşün Saadet'ine veren muhalif millet mensupları gayrimilli hainler midir yani? Bu stratejiyle onu sadece eleştiriler üstü, yanılmaz ve layüsel bir konuma değil, aynı zamanda tercihler üstü bir mevkiye çıkarmış olursunuz. Muhalefetin gayrimilliliği ile başlarsınız. 'Erdoğan'a oy vermeyen millet millet değildir, gayrimillidir' demeye kadar gider ucu.
Ayrıca... Kılıçdaroğlu'nun 'hakkımız yendi' ithamlarına karşı, Cumhurbaşkanı'nın erken seçimi zorlamadığını, anayasal süreci hakkaniyetle yönettiğini de kuru polemikçilikten uzak, gerçekçi ve ikna edici gerekçelerle ortaya koymalısınız. 'Başkanlık olmadığı için kaos oldu' argümanını da bir daha düşünmelisiniz. İstikrar için neden tek parti iktidarı yetmiyor da başkanlık sistemi şart? Seçime bu söylemle gitmek, AK Parti'yi ve Davutoğlu'nu gölgelemez mi? Üzerinde ciddi çalışılması gereken bir açmaz.

CHP propagandistlerine de bir-iki şey söylemek isterim. Koalisyon müzakerelerinde iyi puan topladı CHP, çok takdir aldı. Uzlaşmaya açık, yapıcı, elini taşın altına sokmaya hazır, sorumluluk almaktan kaçınmayan, ağırbaşlı bir anamuhalefet izlenimi bıraktı... Şimdi, kolay ve hazır oy avcılığına yeniden kaptırıp o kazanımları heba etme riski söz konusu. Çünkü Erdoğan saplantısına geri dönmeniz, kaşıkla topladığınız o kredibiliteyi kepçe ile çarçur etmeniz demektir.

Mahzuru şudur; 'CHP bildiğiniz CHP, 7 Haziran öncesine rücu etti' dedirtirsiniz. Gelecek odaklı siyasetten geçmişin kısır çekişme ve hesaplaşmalarına ilk kavşakta avdet ettiğiniz söylenir. Sahiciliğiniz ve siyasetinizin güvenilirliği sorgulanır. Yeni seçmene açılmak için mutlaka aşmanız gereken bir güçlüktür.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

akif bey

akif beki sen de mi ahmet hakanlaşıyorsun ya.sırtına binip yükseldiğiniz kitleler erdoğanı seviyor baştacı ediyor ama siz yükseldikten sonra doğan medyasına kendinizi s(atıp başlıyorsunuz onlara yaranma yazıları yazmaya aynı f.koru gibi ahmet hakan gibi. bu millet neyin ne olduğunu iyi biliyor yazık ediyorsunuz

adem

ERDOĞANIN yaptıklarının kaçta kaçını kim yaptı 90 senedir bu ülkede, sen de önemli bişey söylüyormuş gibi üşenmeden yazmışsın, ahmet hakanın başka versiyonu...

dadas osmani

SELAM VE AFİYETLER EY MUSLUMAN YETER BU EGOİSTLİK VE KİBİRLİK SANA YAKISMIYOR.BIRAK TEK TARAFLI DUSUNMEYİDE BİRAZ CIHANSUMUL DUSUN VE NASILKİ 5 VAKIT NAMAZDA TEK KIBLEYE KABEYE DÖNUYOR VE AYNI DUYGU VE DUSUNCEDE OLUYORSAN MUSLUMAN GARDASLARINLA DUNYA ISLERİNDE VE SİYASİ SAHADA HERSEYDE BERABER OLMALISIN..YOKSA AMAN BENİMCEMAATİM BENİM PARTİM BENİM KABİLEM DERSEN İSTE BUGUNKU SAHNE KARSINA CIKAR BUTUN ISLAM BELDELERİ KAN VE GOZYASI FITNE FESAD VE YIKILMAYA DEVAM DERHAL DUR DEMELİSİN ÖNCE KENDİ NEFSİMİZE DURDEMELİYİZ GERİSİ KOLAYDIR VESSELAM

Vedat bekci

Sizin gibi aydın doğadan maaşını alıp Türkiyeyi dusunme yeniler Erdoğan a vururlar. Türkiye Erdoğan siz kim gelirse gelsin devletin içindeki yapılanmaya savasmaz

halodayı

İtiraz akp harici partilere oy vermeye değil, Türkiye partisi olsunlar yeter, Milli olsunlar, Milli,dini değerlere,halkın ihtiyaçlarına, Türkiyenin çıkarlarına göre hareket etsinler, Bir parti dağdan,diğer partilerde haçlıların,tapınakçıların üstakılın piyonu olan pelsinvanya vesayetinden kurtulmalı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halk Diğerpartilerin ne olduğunu gördü.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş