DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'yle ittifak açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AK Parti ile yapılacak olası seçim ittifakı için açıklamalarda bulundu...

7 Yıl Önce
2015-09-12 02:28:49

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 1 Kasım'da yapılacak olan erken seçimde AK Parti ile Saadet Partisi'nin ittifakı önemli bilgiler paylaştı. Kamalak, ittifak için adım atacaklarını fakat kırmızı çizgilerinin de olduğunu hatırlattı.

Ajansların haberine göre; Kamalak, 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti ile ittifak yapacaklarına dair çıkan haberlere ilişkin, "Bu ülkenin menfaati için varız, icap ederse elimizi değil, başımızı da taşın altına koyarız ama hiç kimseye koltuk değneği olmayız" dedi.

Partisinin Akçakoca'da bir otelde düzenlenen İlçe Teşkilatı Divanı'na katılan Kamalak, her şehit cenazesinde can evlerinden vurulduklarını söyledi.

"Bu ateşi söndürebilmek, akan kanı durdurabilmek, annelerin feryat ve figanlarına son verebilmek için herhangi bir katkımız olacaksa biz ona varız diyoruz" ifadesini kullanan Kamalak, "Ama ekliyoruz, bizim kırmızı çizgilerimiz, uğruna hayatımızı vereceğimiz değerlerimiz var. Buradan hareketle bu ülkenin menfaati için varız, icap ederse elimizi değil, başımızı da taşın altına koyarız ama hiç kimseye koltuk değneği olmayız" diye konuştu.

Türkiye'de erdemli ve faziletli bir eğitim sistemine ihtiyaç olduğunu savunan Kamalak, Türk milletinin alın teri, kazancı ve vergileriyle kurulmuş birçok okulun "terörist" yetiştirdiğini öne sürdü.

Kamalak, şöyle devam etti:

"30 bin kişinin katili diye suçlanan Öcalan'ı, Apo'yu dışarıdan mı getirdik, gökten mi indi, yerden mi bitti? Nerede yetişti bu? Milletin paralarıyla kurulmuş okullarında yetişti, maaşını ödediği öğretmenler tarafından okutuldu. Parasıyla bastırılmış kitaplarını okuyarak yetişti. Bu durumu iyi bildiğimiz için yüksek sesle haykırdık. Yine haykırıyorum, 'Ey devlet ricalim, Cumhurbaşkanım, Başbakakanım, Milli Eğitim Bakanım, 'ben varım' diyen etnik çevreler, sizin eğitim sisteminiz, milli eğitiminiz ancak Milli Piyango kadar millidir, daha fazla değil. Bunu baştan bildiğimiz için oradan çıkan imalat bizleri şaşırtmıyor."

Amaçlarının herkesin insanca yaşamasını sağlamak olduğunu vurgulayan Kamalak, "Bizim dışımızdaki partilerin insanlığa huzur getirmesi mümkün değildir. Getirecek olsalardı bu zamana kadar getirirlerdi. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer var, nimet de var ama adil düzen yok. Adil düzen olmadığı için kardeşlerimizin cesetleri kıyılarımıza vuruyor" şeklinde konuştu. .

YORUMLAR (3)

Mustafa Nuhoğlu

Milli Görüş şu anki iktidadrın asıl mayası ve onları ta başından itibaren iktidara taşıyan rüzgardır. İmralı sakininin hain planlarına alet olarak ülkeyi getirdikleri şu an ki kaos ortamından ancak Ak Parti tekrar ruh öklerine dönerek kurtulabilir. Bu da Saadetle ittifaktan geçer. Yoksa yolun sonu felakettir.

Ekrem Baltacıoğlu

Akparti hakkında demediğini bırakmayan bu adam, Akpartinin karşısındaki tüm muhalif gruplar dahil, sol oluşumlar ve paralel ihanet çetesi ile birlikte bir dil kullandılar.. Şimdi de, Halkın nezdinde bittiğini görünce, çareler arıyor ve Akpartiyi kullanma planları yapıyor.. HAYIR, YÜZÜNÜ DAHİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ.. GİT KİMLE İTTİFAK YAPARSAN YAP.. MUKADDESATTAN BAHSEDEN KİŞİYE BAK.. ALLAH SİZİ BU MİLLETİN YAKASINDAN BERTARAF ETSİN..

aynurseli

Pekiii kamalak apo yetisirken sen nerde hangi dava peşindeydinde bu ülkeye bir faydaniz dokunmadi?...bu vatan enkaz altındayken neden bu catlak sesini duymadık?!..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş