DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'AK Parti'ye oy verene hizmet vermiyorlar'

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bazı yerel yönetimlerde vatandaşa AK Parti'ye oy verdiği için hizmet verilmediğini söyledi.

28.05.2015 13:34:51

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, muhtarların katılımıyla düzenlenen düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, büyükşehre dönüşen birçok belediye de olduğu gibiEskişehir'de de bazı sıkıntılar yaşandığını söyledi.

Pek çok yerde bu dönüşümün başarıyla sağlandığını vurgulayan Avcı, şöyle devam etti:

"AK PARTİ'YE OY VERENE HİZMET YOK DİYORLARMIŞ"

"Bunun yanı sıra Eskişehir gibi yerel yönetim ile merkezi hükümetin aynı yere bakmadığı, aynı doğrultuda çalışmadığı veya bir uyum sağlamadığı, farklı farklı nedenlerle bir ortak sinerji üretilemediği durumlarda problemler yaşanıyor. Bunun da acısını en çok muhtarlar çekiyor. Sahada dolaşırken bize gelen şikayet veya taleplerin birçoğu aslında yasal olarak artık büyükşehrin yapması gereken işler ama vatandaş hala bunları büyükşehrin yapması gerektiğini bilmemesinden ötürü bizden talep ediyor. İşte belediye otobüsü tahsisinden tutun da suyuna, yoluna veya parke taşının döşenmesine kadar pek çok sorunla ilgili taleplerini bize iletiyorlar. Maalesef özellikle bu seçim atmosferine girildiği zaman bunun örneklerini görmeye başladık. Daha önceden zaten yerel seçimler sırasında da bu tür şikayetler çok geliyordu. Bazı köylerimize ve mahallelerimize, 'Siz burada AK Parti'ye çok oy verdiniz. Dolayısıyla gidin o partiden isteyin' yani büyükşehrin yapması gereken hizmetler için bile böyle 'bana oy verdi, vermedi' hesabıyla birtakım ayrımcılık yapıldığına dair ciddi şikayetler, şikayetinde ötesinde tehditler var."

"HERKES HİZMETİNİ EŞİT ALACAK"

Daha sonra Avcı, bir mahalle muhtarının, su sorunu konusundaki talebinin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yerine getirilmediği yönündeki şikayetinin yazılı olduğu mektubu okudu. Mektuptaki, "Hizmet almak için illa sandıktan o yerin belediyesine göre mi oy çıkmalı? Maalesef bu durumlarla karşı karşıyayız. Hizmet istediğimizde, 'Sizin yöreden ne oy çıktı da hizmet istemektesiniz' cevapları alıyoruz. Bu nasıl bir hizmet anlayışıdır" ifadelerine işaret eden Avcı, bu yaklaşımın doğru olmadığını dile getirdi

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ihsan

Nevzat bey.Haber başlıklarını tam bir paranoya.mezhep savaşlarına ne kadar katkı sunduğunuzun farkında mısınız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş