DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Yalova mitingi

AK Parti'nin Yalova mitingi

03.06.2015 22:20:23
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Kuvayimilliye olduğunu belirterek "Çünkü AK Parti'de bütün bir millet, milletin kaderi ve milletin iradesi vardır" dedi.

Davutoğlu, partisince Yalova Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Alandakilerin Başbakan Davutoğlu'nu cep telefonlarının ışıklarıyla karşılaması üzerine Davutoğlu, "Bu cep telefonlarından çıkan ışıklar, o ışıklar telefonlarda değil, yüreklerinizden bize geliyor" dedi.

Mitingin gecikmesi nedeniyle vatandaşlardan helallik isteyen Davutoğlu, Yalova'nın yiğit insanlarına, Balkan, Selanik, Boşnak göçmenlerine, Pomaklara, Kafkasya'dan gelen yiğitlere ve Türkiye'nin her köşesine selam gönderdi.

İstanbul'un ilçelerinde iki gün boyunca düzenledikleri 18 mitingde halkla buluştuklarını dile getiren Başbakan Davutoğlu, seçim kampanyasına, Erzurum Kongresi'ne atfen 25 Nisan'da Erzurum'dan başladıklarını anımsattı.

Davutoğlu, şimdiye kadar 73 vilayete gittiklerini ve 6 Haziran'a kadar inşallah 81 ili ziyaret edeceklerini söyledi.

Başbakan Davutoğlu, "Herhangi bir başka parti var mı 81 kente giden? Var mı? Kılıçdaroğlu veya Bahçeli Türkiye'nin her yerini dolaşır mı? 'Türkiyeliyim' dediği halde albayrağı dalgalandırmaktan çekinen Demirtaş, milletin huzuruna varabilir mi? Şimdi buradan meydanda saatlerce bekleyen bacılardan, yiğitlerden bir ses yükselsin. Türkiye'de milli birliğin garantisi kim? Hakkari'de de, Edirne'ne de albayrağı, ak bayrağı dalgalandıran kim? Doğuyu batıya birleştiren kim? Akdeniz'i Karadeniz ile buluşturan kim? Kafkaslardan gelen yiğitlere, Ortadoğu'dan gelen kardeşlerimize kucak açan kim? İşte biz, AK Parti hareket milli birlik hareketiyiz" ifadelerini kullandı.

- "IMF'den borç istemeyi bırakın, IMF borç veren bir Türkiye var"

Türkiye'nin son 100 yılda üç Kuvayimilliye'yi başlattığını söyleyen Davutoğlu, "Birincisi; İzmir'in işgali üzerine, efelerin, zeybeklerin başlattığı ve tüm milletin arkasında yürüdüğü birinci Kuvayimilliye. İstiklal harbimizle neticelendi, Cumhuriyetimizi kurduk. İkincisi; şehit Başbakan Adnan Menderes'in başlattığı demokrasi Kuvayimilliyesi. Tek partiye karşı, demokrasiyle ayağa kalktığımız. Üçüncü ise kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan AK Parti hareketi. AK Parti Kuvayimiliye'dir. Çünkü AK Parti'de bütün bir millet, milletin kaderi ve milletin iradesi vardır" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 2001'de başlayan yolculuğun kritik bir aşamaya geldiğini işaret eden Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hamdolsun, 12 yılda tüm Türkiye bizimle birlikte yürüdü, bizimle birlikte büyüdü. Türkiye artık IMF'den borç dilenen bir ülke değil, yükselen ekonomik bir güç.

Bunun en iyi Yolavalılar, Gölçüklüler, Sakaryalılar, Düzceliler bilir. 1999 depreminde buralar depremden tarumar olduğunda o zamanki Başbakan haftalarca, bir hafta belki buralara gelememişti. Bahçeli, Başbakan Yardımcısıydı. Buraya gelemediler, yollar kapandı, otoyollar kapandı ama şimdi öyle bir devlet var ki 3 sene önce Van'da deprem oldu. AK Parti iktidardaydı. Muktedir AK Parti. Van'dan 17 bin 846 konutu 1 yılda yaptık. Gittik, gördük, yepyeni bir kent inşa ettik. Bingöl'de de aynı şekilde. Allah deprem vermesin, Allah afet vermesin.

Ama artık böyle bir durum olduğunda vatandaşına hemen ulaşan bir devlet var. Böyle kudretli bir devletin vatandaşı olmaktan memnun musunuz? Aradaki fark bu."

İktidara geldiklerinde Türkiye'nin dış borçlar nedeniyle birçok uluslararası kurumun kapısında olduğunu vurgulayan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Milli gelirimiz 203 milyar dolardı. Faizler yüzde 79'lerdeydi. Şimdi o Türkiye'den bugüne geldik. IMF'den borç istemeyi bırakın, IMF borç veren bir Türkiye var. Milli geliri 230 milyar dolardan, 800 milyara çıkaran bir Türkiye var. Kim yaptı bunu? Devleti kim muktedir kıldı? Devleti kim kudretli kıldı? Onlar konuşur, AK Parti yapar. Ama halen konuşuyorlar. Daha halen bir dikili taşları yok bu memlekette. Biz ise şimdi yeni ufuklara açılıyoruz. Diyoruz ki, ikinci yarı başlıyor hayırlı olsun."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş