DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin son oy oranını açıkladı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti'nin son oy oranını açıkladı...

22.05.2015 02:51:49

7 Haziran seçimlerine yönelik hem anket şirketlerinin hem de partilerin yaptığı anketlerin sayısı artıyor. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, katıldığı televizyon programında AK Parti'nin son oy oranını açıkladı. Akdoğan'a göre, AK Parti'nin oyları yüzde 45-46 bandında bulunuyor.

Katıldığı televizyon programında seçim anketlerine ilişkin bilgi veren Akdoğan "Bizim yaptırdığımız anketlere göre seçmenin yüzde 65-70'i koalisyon istemiyor. Yine yüzde 55-60'ı AK Parti'nin iktidar olacağını düşünüyor. Şu an yüzde 45-46'larda AK Parti'ye oy verenler görünüyor. Rehavete gerek yok. Rehavete kapılmadan herkesin sandığa gitmesi büyük önem taşıyor. Herkes iradesini ortaya koysun, oyunları bozacağım desin." dedi.

'KOALİSYON, SÜRECİ BİTİRİR'

Medyada yer alan koalisyon iddialarını da değerlendiren Başbakan Yardımcısı, "Koalisyon olursa çözüm süreci o gün biter" dedi ve şöyle konuştu: "Bunlar milleti okuyamıyor. Siyaset milleti okuma sanatıdır. Bunların temennisidir o, olan değil. Uluslararası anketlerde de AK Parti'nin iktidar olacağı görülüyor. Bunun içinde dolar daha istikrarlı bir yapıya girdi." "HDP'nin parti olarak seçime girmesi, barajı HDP'ye geçirme çabaları, bir projedir ve bu HDP'yi de aşan bir projedir" diyen Akdoğan şöyle devam etti: "Burada bir kaos planı işliyor. HDP'yi buna mecbur kıldılar. HDP de kendi geleceğini, Çözüm Süreci'nin geleceğini düşünmeden bu zokayı yuttu. AK Parti iktidarı güç kaybederse, Çözüm Süreci falan kalmaz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

erhan abacı

sn.akdoğan %45 diyorsa bu oran %42 ye kadar düşer. sonuçta. tarafdır kendisi.butun anketlere bakarsak koalisyon olabilir. yazık memeleketime bundan sonra. ma kabahat akp yönetiminin. çünkü akp ye oy vermiş biri olarak. çok haksızlıklar yapıldığını ve özellikle belediyelerde yolsuzluk rüşvet olduğunu biliyorum . ayrıca hukuk var ama adalet yok...allah kimseyi mahkemelere ve polise muhtaç bırakmasın. adamınız yoksa vay halinize. Lütfen bu mesajı akp yönetimini iletin. benim gibi düşünen çok akpli var

erol

bu işin kazananı BOP olmuştur.Seçim haritasına baktığınız zaman bunu görmeniz mümkün.Bundan sonra siyasi bir güç olarak iyice canlanan hdp taleplerini daha sık ve tehdit dolu cümlelerle dile getirecektir.Anap ın diktiği dyp nin suladığı Akp nin besleyip büyüttüğü B.ermenistan ve arz-ı mevudun taşeronu pkk ile hedefe biraz daha yakınlaşmaktadır.gerisi lafü güzaf

Görüş Bildir Bizimle Paylaş