DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Polatlı mitingi

AK Parti'nin Polatlı mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-01 23:01:16
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Eğer biz birinci parti olmazsak ben görevimi başka arkadaşıma veririm diyorum. Kılıçdaroğlu'na soruyorum, sen verir misin? Çıt yok. Bahçeli verir mi? Çıt yok. 12 seçim kaybetmiş Bahçeli, Kılıçdaroğlu da 7 seçim kaybetmiş, vermezler. Çünkü onların derdi, koltuk derdi. Bizim derdimiz, vatan, millet ve hizmet derdi" dedi.

Davutoğlu, partisinin Polatlı Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde, vatandaşlara hitap etti.

Akşam vaktinde toplanan kalabalığı "muhteşem" olarak nitelendiren Davutoğlu, gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Alandakilerin Berat Kandili'ni kutlayan Davutoğlu, ilçeyi İstiklal Harbi'nin meşalesinin yandığı yer olarak tanımladı.

"Allah bir daha istiklalimizi tehdit altında bırakmasın, al bayrağımızı bu diyardan, ülkemizin üzerinden bir daha indirmesin, ezanlarımız dinmesin, bayrağımız inmesin istiklalimiz daim olsun" ifadesini kullanan Davutoğlu'na, alandakiler "Amin" diyerek karşılık verdi.

Davutoğlu, 7 Haziran'a kadar tüm illere giderek miting yapacaklarını belirterek, "Her vilayete al bayrağı, ak bayrağı dalgalandıran tek parti olacağız. Çünkü bizim gönlümüzde vatan aşkı var. Biz, 'Vatan' dedik mi Edirne'yi, Hakkari'yi aynı anda anarız. 'Millet' dedik mi, milletin her ferdini, 78 milyonu aynı anda kuşatırız" diye konuştu.

Mitinglerinde "Biz, üç kez Kuvayımilliye yaşadık" ifadesini kullandığını anımsatan Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bir, İzmir işgal altına girip düşman Polatlı'ya dayandığında Birinci Meclisimiz tehlike altına düştüğünde Kuvayımilliye ile ayağa kalktık, istiklalimizi kurtardık, Cumhuriyetimizi kurduk. İkincisi, tek parti zulmü altında inlerken, ezanımız minarelerden inmişken, Allahuekber'e minareler hasretken mübarek ve şehit başbakanımız Adnan Menderes'in demokrasi Kuvayımilliye'si. Allah rahmet eylesin ve bir daha bu ülkede tek parti zulmünü yaşatmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermesin. Üçüncü Kuvayımilliye, 2002'de Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu aziz devlet, bu izzetli millet IMF kapısına borçlu kılınmıştı. IMF'den borç dilenen çökmüş bir ülke intibahı oluyorduk, bize 'hasta adam' diyorlardı. Kendi tankımızı yapmayı bırakın kendi piyade tüfeğimizi yapamıyorduk. Yeni bir Kuvayımilliye'ye ihtiyaç vardı. İşte o, yeni Kuvayımilliye'nin adı AK Parti'dir. AK Parti, Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakanlığında iktidara geldiğinde, bütün bu kabus gibi çöken kara tablo değişti."

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni değil namerde merde dahi muhtaç olmaktan kim kurtardı?" diye soran ve "AK Parti" karşılığını alan Davutoğlu, 2002'de tankları, topları hibe olarak alındığını ve İsrail'e tamire gönderildiğini anımsattı.

Artık milli üretim Altay tankının, Fırtına obüsünün, ATAK helikopterinin hayata geçirildiğini vurgulayan Davutoğlu, "Muş'tan Bitlis'e geçerken, bir kez daha şükrediyorum, Başbakanlık helikopterinin sağ kanadında, ATAK helikopterimiz vardı bizi koruyan, yüzde 100 Türk yapımı ATAK helikopteri. Sol kanadımızda yine yüzde 100 Türk yapımı ATAK helikopteri, kahraman pilotlarımızla selamlaştık. Ya Rabbi dedim sana hamdolsun" şeklinde konuştu.

Davutoğlu alandakilerle "Onlar konuşur AK Parti yapar" sloganını tekrarladıktan sonra, "İşte aramızdaki fark" ifadesini kullandı.

-"Devlet mahremiyetini ifşa ederek bize saldırıyorlar"

CHP ile HDP'nin Diyanet İşleri Başkanlığını ve imam hatiplerin orta kısmını kapatmak istediğini dile getiren Davutoğlu, bunlara izin vermeyeceklerini söyledi.

"CHP, Türkiye'de ezanların dinmesine sebep olan bu zihniyet, 'din dersini kaldıracağım' diyor. HDP'de 'kaldıracağım' diyor. Kaldırtır mıyız? Peki MHP de bütün bunlara sessiz kalıyor, dönüp onlarla birlikte AK Parti'ye saldırıyor" diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bayırbucak Türkmenleri'ne giden yardımlarımızı devlet mahremiyetini ifşa ederek, hep birlikte bize saldırıyorlar. İşte, Suriye Türkmen Cephesi'nin o dönemki başkanı açıkladı, 'Eğer Türkiye yardım etmeseydi 1 milyon Türkmen katledilecekti' dedi. Biz, o kardeşlerimizi yalnız bırakır mıyız? İşte şerefli ve izzetli Türkiye Cumhuriyeti bu. Biz kimseye muhtaç olmayacağız. Biz kendi tankını, tüfeğini, en önemlisini kendi milli savaş uçağımızı yapıyoruz. Geçen hafta milli bölgesel uçağımızı tanıttık, bugün de milli otomobilimizin startını verdik. İnşallah bu yıl içerinde ilk prototip üretimi yapılacak, gelecek sene daha çok sayıda üretilecek, 2020'de de seri üretime geçecek. Milli otomobilimiz hayırlı mübarek olsun."

Türkiye'yi hızlı trenle AK Parti hükümetlerinin tanıştırdığını vurgulayan Davutoğlu, İzmir-Ankara hızlı tren hattının da Polatlı'dan geçeceğinin müjdesini verdi.

Hızlı trenin yolunun istiklal yolu olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Düşman topçusu Polatlı'ya gelmişti, İzmir'e kadar kovaladık. Şimdi de İzmir'e kadar hızlı treni götüreceğiz inşallah. Adını da istiklal treni koyarız. Biz istiklalimize aşığız, biz milletimize aşığız" dedi.

-"Allah aşkına bu tehditlere boyun eğer miyiz?"

Zalimler, despotlar, darbeciler karşısında hiç eğilmediklerinin altını çizen Davutoğlu, şimdi bir araya gelenlerin AK Parti'yi durdurmaya çalıştığını söyledi.

"Eğer biz birinci parti olmazsak ben görevimi başka arkadaşıma veririm diyorum" ifadesini kullanan Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu'na soruyorum, sen verir misin? Çıt yok. Bahçeli verir mi? Çıt yok. 12 seçim kaybetmiş Bahçeli, Kılıçdaroğlu da 7 seçim kaybetmiş, vermezler. Çünkü onların derdi; koltuk derdi. Bizim derdimiz; vatan, millet ve hizmet derdi. Onların hepsi paralel çeteyle işbirliği içerisinde, bizi durdurmak istiyorlar. Sadece onlar mı? Bugün dikkat edin, nasıl bir oyunla karşı karşıya olduğumuzu dikkatle inceleyin, izleyin. Bugün bir gazete, adından başka cumhuriyetle bir ilgisi olmayan gazete, muhabirini Kandil'e göndermiş oradan bize tehditler yağdırıyor. Hani şu MİT tırları ile ilgili devlete casusluk yapanlar var ya onların devamı. Şimdi biz Allah aşkına bu tehditlere boyun eğer miyiz? Öbür taraftan HDP, bir taraftan da paralel yayın organı Zaman'ın manşetinde, bunların hepsi bir anda HDP meraklısı oldu. Neden? Çünkü HDP üzerinden Türkiye'de bir operasyon, bir şekilde Türkiye'de siyasi dizayn yapmak istiyorlar. AK Partililer kaç siyaset mühendisliğini bozdu, bunu da bozar mıyız? Bütün bunlarına hepsine, üç legal parti; MHP, CHP, HDP ama yanlarında da üç paralel çete; Pensilvanya paraleli, Kandil paraleli, DHKP-C paraleli. Bunların hepsine milli iradeyi gösterecek miyiz? Tuzak kuruyorlar. CHP, DHKP-C'li birini Hatay'dan aday gösteriyor. MHP, çatı adayını aday gösteriyor. HDP, Doğu'da müftüyü aday gösteriyor ama batıda ateisti, milletle alakası olmayan her türlü despotik faaliyetler içinde olanları aday gösteriyor. AK Parti ise milletin adamları ile çıkıyor."

-"Kim ne derse dersin artık kervan yoldadır, büyük Türkiye kuruluyor"

Konuşmasının sonunda alandakilerin tekbir getirmesi üzerine Başbakan Davutoğlu, "Bu tekbirler nereye gidiyor biliyor musunuz? 'Kudüs Yahudilerindir' diyenlere gidiyor bu tekbirler. 'Kudüs, Yahudilerin kutsal mekanıdır' diyenler Polatlı'yı duysun. Onlara bir ders verecek miyiz? Onlar böyle söylerken 'İsrail'de niye büyükelçiliğimiz yok' diye soran Kılıçdaroğlu'na bir ders verecek miyiz? Onlar böyle konuşurken sessiz kalan MHP'ye bir ders verecek miyiz? Gür bir sesle Ortadoğu'nun da Balkanlar'ın da Kafkasya'nın, Orta Asya'nın da kaderi Türkiye'nin kaderidir diyecek miyiz? İstanbul'un kaderi Semerkant'ın, Saraybosna'nın, Kerkük'ün, Şam'ın, Kudüs'ün kaderidir diyecek miyiz?" değerlendirmesinde bulundu.

Davutoğlu, "Evet" yanıtını alması üzerine alandakilerden hem yükselen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hem de dünyanın her köşesindeki mazlum milletler için bu kandil gecesi dua etmelerini de istedi. Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Allah bize öyle bir güç versin ki 'Ya Rabbim, katından bize yardımcı gönder, yardım eden yok mu' diyen her garibe, mazluma yardım edebilelim. Bu izzetli milleti bir daha birilerine muhtaç edecek olanları bu ülkede iktidara getirmesin, IMF kapısına bizi muhtaç bırakanları bir daha bu ülkede iktidara getirmesin, başörtülü kardeşlerime üniversite kapılarında zulüm edenleri, o zulme sessiz kalanları bir daha bu ülkede iktidara getirmesin. İşte biz buradayız. Son nefesimize kadar istiklalimizi, izzetimizi, haysiyetimizi korumaya var mısınız? Tekbirleri ebedi, al bayrağı kıyamete kadar bu ülkede hakim kalmaya var mısınız? Dünyanın her yerine bu bayrağı götürmeye var mısınız? İşte AK Parti'nin davası bu. Kim ne derse dersin artık kervan yoldadır, büyük Türkiye kuruluyor. Allah yolumuzu açık, alnımızı, gönlümüzü ak eylesin, fırsatçılara fırsat vermesin, 7 Haziran'ı bir zafer gecesi eylesin."

Alandakiler Davutoğlu'nun sözlerine hep birlikte "Amin" karşılığını verdi.

-Notlar

Davutoğlu, otobüsün üzerinde çıktığında alandakiler cep telefonlarının ışıklarını yakarak ve ellerindeki Türk bayrakları ile AK Parti flamalarını sallayarak sevgi gösterilerinde bulundu.

Mitinge, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile AK Parti'nin Ankara milletvekili adayları da katıldı.

Mitingin sonunda Davutoğlu, alandakilere karanfil dağıttı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Murat AKIN

Erdogan'i buyuk bir siyasi lider oldugunu Kabul etmesine ragmen onun karizmasini bir saplanti ve tikaniklik olarak goruyor. Oysa Erdogan karizma ve gucunu buyuk olcude ummet icin kullanma dusuncesindedir ve yer yer kullanmistirda. Bilici bunu anlayacak basirettende yoksundur. Cemaat ile Erdogan kavgasinda bariz sekilde hissedilen uluslararasi mudahaleleri yok saymasi bir akil tutulmasi gibi.Zor sartlarda yapilan Baris sureci ise bu entel tarafindan laga lugaya indirgenmistir. Sonuc olarak entel kaygilarla dolu, ihlassiz yaklasimlar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş