DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Mardin mitingi

AK Parti'nin Mardin mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-27 20:46:05
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "muhalefetin, sadece araç saltanatı, saray edebiyatı" yaptığını ifade ederek, "Ben çıktım dedim ki, 'kamudaki bütün araçların, bütçe içindeki payı binde 7 ama makam araçlarının bütçe içindeki payı yüz binde 6' yani hiçbir şey. Bunların bütün varı yoğu, meydanlarda istismar" dedi.

Şimşek, Mardin'de, Karayolları Parkı alanında düzenlenen AK Parti mitinginde, halka hitap etti.

Vatandaşları Kürtçe selamlayan Bakan Şimşek, Kürtçe yaptığı konuşmaya işaret ederek,15 yıl önce böyle bir konuşma yapamadıklarını ifade etti.

Şimşek, 7 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, muhalefet partilerinin seçim kampanyasını da eleştirdi. Muhalefetin popülizmin dışında projesi olmadığını söyleyen Şimşek, şöyle konuştu:

"Kaynağı sordum, hala anlatamıyorlar. Sadece ve sadece araç saltanatı, saray edebiyatı yapıyorlar. Ben çıktım dedim ki, 'kamudaki bütün araçların, bütçe içindeki payı binde 7 ama makam araçlarının bütçe içindeki payı yüz binde 6' yani hiçbir şey. Bunların bütün varı yoğu, meydanlarda bu istismar. Niye? Çünkü vizyonları yok, programları yok. Bunlar 90'lı yıllarda kalmışlar.

Devlette, asgari ücretle çalışan yok, devlette en düşük maaş 2 bin 97 lira. Asgari ücreti özel sektör veriyor. Adamın bundan haberi yok. Dünyadan haberi yok, biliyor musunuz? İşte böyle bir muhalefet var. Bakın bunlara inanmayın. Sahada yalan atıp duruyor."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "hesap uzmanıyım" dediğini söyleyen Şimşek, "Yalan atıyor. Diyor ki, elmasta vergiyi sıfırladınız. Ya mübarek, elmasta yüzde 18 KDV var. Bunu öğrenemeyecek kadar aciz misin" ifadesini kullandı.

- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de 7 Haziran seçimlerinin, Kürtler, Türkler, Araplar, Çerkezler, Lazlar, Boşnaklar, 78 milyon için bir kader seçimi olduğunu belirterek, "Çünkü 12 senedir millete hizmet eden AK Parti, bu seçimle Türkiye'nin bütün sorunlarını köklü olarak çözecek bir sistem değişikliği öneriyor, Anayasa değişikliği öneriyor, başkanlık sistemini öneriyor" dedi.

Çözüm sürecini, kalıcı bir barışa dönüştürmek için bugüne kadar çok önemli adımlar attıklarını ifade eden Eker, "Ancak bundan sonra yapılacak iş, bir sistem değişikliğiyle mümkün ama Türkiye'nin çözüm sürecinin kalıcı bir barışa dönüşmesini istemeyenler, Türkiye'de sistem değişikliğini de istemiyorlar. Adalet ve Kalkınma Parti'sine, AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hocaya yapılan saldırıların altında bu var, Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan saldırıların altında bu var" şeklinde konuştu.

AK Parti'nin tüm ülkeyi kucakladığını dile getiren Eker, "Bizim şimdi AK Parti'yi 7 Haziran'da, büyük bir temsil gücüyle parlamentoda hizmetlerini devam ettirmesi, kalıcı bir barış ortamını tesis etmesi Türkiye'yi beklenen sivil ve demokratik sistem değişikliğine ulaştırması için desteklemeniz gerekiyor" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

fatih xan

kürtlerden bu kadar korkan nefret eden kardeşlerin olması çok daha dehşet verici ve bu o kadar barizki hakikaten zalimler için yaşasın cehennem

Görüş Bildir Bizimle Paylaş