DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Kırıkkale mitingi

AK Parti'nin Kırıkkale mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-01 15:09:19
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhtarları tehdit edenleri, birtakım tehdit mektubu gönderenleri, baskı yapanları, aileleri tek tek fişleyip "Muhtarları tehdit edenleri, birtakım tehdit mektubu gönderenleri, baskı yapanları, aileleri tek tek fişleyip 'Şu oylar çıkmazsa, size hesap sorarız' diyenleri ya da Siirt'te olduğu gibi çocuklarını dağa kaldırıp anne babalarını tehdit edenleri uyarıyorum, bu tehditleriniz karşılıksız kalmaz. Kamu düzeni için ne gerekiyorsa onu yaparız. Bir milim taviz vermeyiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde, partililer tarafından asılan pankarttaki, "Ebediyen tütecek ak ocağın bacası. Kırıkkale'ye hoş geldin Türkiye'nin hocası" yazısına dikkati çekerek, kendisini coşkuyla karşılayanlara teşekkür etti.

"Ak ocağın bacası ebediyen tütecek mi? Üç değil, 33'ü bir araya gelse bizi devirebilirler mi? Kem olanın herhangi bir yerde dalı gölgesi olur mu? Yiğit olanın gölgesine yiğit sığınır mı?" sorularına olumlu yanıt alan Davutoğlu, "İşte bu. Bizim bütün meselemiz, bu davayı ilelebet en nihai noktada bütün milletimizi kuşatacak şekilde yürütmektir" diye konuştu.

Dün Diyarbakır'da, daha önce Mardin ve Şırnak'ta, ondan önce de İzmir, Tekirdağ ve Çanakkale'de bulunduğunu anımsatan Davutoğlu, "Türkiye'nin her yerine gidip, al bayrağı dalgalandıran kim?" dedi.

Kırıkkale'ye gelip milliyetçilik taslayanlara, "Sizin zamanınızda Türkiye, kendi silahını yapabiliyor muydu? Kendi silahını yapamayan, bağımsızlıktan, milliyetçilikten bahsedebilir mi? Niye Sivas'ın ötesinde yoksunuz? Niye Türkiye'nin her yerinde al bayrağı dalgalandırmıyorsunuz?" diye sorulmasını isteyen Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendince eleştiriler yönelttiğini ifade etti.

Davutoğlu, "Bana Erzurum'da 'Dadaş Ahmet', Sivas'ta 'Yiğido Ahmet', Kırşehir'de 'Ahi Ahmet', Elazığ'da 'Gakkoş Ahmet', Aydın'da 'Yörük Ahmet', Osmaniye'de 'Türkmen Ahmet' dediler. Çünkü biz Türkiye'yiz. Her yer bizim dilimizle konuşur. Her yere biz oranın diliyle konuşuruz" dedi.

Miting alanındakilerin sloganları üzerine, herkesin Berat Kandili'ni de kutlayan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Nur Camisi'nin hayırlı olmasını diledi.

Başbakan Davutoğlu, bir yol ayrımında bulunulduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Kendi silahımızı yapacağız, kendi uçağımızı yapacağız, kendi tohum bankamızı kuracağız, kendi otomobilimizi yapacağız, dünyanın en uzun köprüsünü yapacağız, dünyanın en büyük havalimanını yapacağız, dünyanın en geniş açıklıklı Çanakkale Boğazı'ndaki köprüyü yapacağız, dünyanın ikinci büyük tüneli, Ovit Tüneli'ni yapacağız. Ya bu izzetli yol AK Parti ile devam edecek ya bütün bu projeler yapılacak ya da bunlar 1990'lı yıllarda olduğu gibi kriz, kaos koalisyonu kuracaklar. Siz bu kaosa izin verir misiniz?"

- "Çünkü anamuhalefet partisinden, MHP'den ümitleri yok"

Davutoğlu, "Doğan medya, Gülen medya, ulusalcı medya bir araya gelmişler. Hepsi diyor ki 'HDP'ye destek verin.' Neden? Çünkü, anamuhalefet partisinden ümitleri yok. MHP'den ümitleri yok. Bütün ümitleri HDP barajı geçerse AK Parti'nin önü kesilir mi? Bunlar kime ümit bağlarsa bağlasın, AK Parti yürüyüşe devam edecek inşallah" değerlendirmesinde bulundu.

Dün Diyarbakır'daki programında açık şekilde ifade ettiği 'Kandil, arkasındakiler ve Türkiye'deki temsilcileri 7-8 Haziran'la bizi tehdit ediyor. Yetmiyor, yüzlerce şikayet mektubu alıyoruz muhtarlardan, sivil toplum kuruluşlarından, bizim teşkilat mensuplarından. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bir baskı oluşturmaya çalışıyorlar' sözlerini hatırlatan Davutoğlu, "Birçok kez seslendim. 'Bu seçim propaganda dönemini barış içinde yapalım' diye. Ama HDP'nin eş başkanı, batıda gelip Ankara'da, İstanbul'da özgürlük veya barış dili güvercini gibi konuşuyor ama doğuda baskılara devam ediyorlar" ifadesini kullandı.

Siirt'te 3 kadının AK Parti mitinginden sonra darbedildiğini, yine Siirt'te 5 gencin dağa çıkartılıp anne babalarının tehdit edildiğini, Şırnak'ta ise başka bir partinin mensuplarını taradıklarını ve iki kişinin vefat ettiğini anlatan Davutoğlu, "Her yerden bu haberler geliyor. Buradan bir kez daha uyarıyorum. Seçim atmosferini kim kirletmeye, gölge düşürmeye kalkarsa, karşısında kale gibi dururuz. Kimseye, hukuk dışı iş yapmasına izin vermeyiz" diye konuştu.

"Neye güveniyor bunlar biliyor musunuz?" diye soran Davutoğlu, "Bunlar yapıyorlar, CHP destek veriyor. Bunlar tehdit ediyor, MHP sessiz kalıyor ya da destek veriyor. Gülen medyası, Doğan medyası, uluslararası medya arkalarında. Kimse bunların yaptığı baskıyı görmüyor, görmek istemiyor. İşte gazete manşetlerinde, toplanıp hepsi AK Parti'yi suçlamaya çalışıyorlar. Bu tuzağı bozacak mıyız" diye konuştu.

- "Kamu düzeni için ne gerekiyorsa onu yaparız"

Davutoğlu, seçime bir hafta kaldığını, herkesin barış içinde seçime gideceğini belirtti.

Bu bir hafta içinde mutlaka herkesin özel planlamasını yapmasını, sandıklara gitmesini isteyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Çünkü bu, Türkiye'nin kader seçimidir. Bu kadere ağırlığınızı, mührünüzü vurmanız lazım. Ama biz devlet olarak da Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak da bu tehditler devam ettikçe, seçime kadar da seçim esnasında da seçim sonrasında da her türlü güvenlik tedbirini alırız, tehdit ve baskılara boyun eğmeyiz. Buradan uyarıyorum. Muhtarları tehdit edenleri, birtakım tehdit mektubu gönderenleri, baskı yapanları, aileleri tek tek fişleyip 'Şu oylar çıkmazsa, size hesap sorarız' diyenleri ya da Siirt'te olduğu gibi çocuklarını dağa kaldırıp anne babalarını tehdit edenleri uyarıyorum. Bu tehditleriniz karşılıksız kalmaz. Kamu düzeni için ne gerekiyorsa onu yaparız. Bir milim taviz vermeyiz."

- "HDP'ye ve onun arkasındaki Kandil'e verilen en güzel cevaptı"

Başbakan Davutoğlu, "Yiğit oğlu yiğitler, siz Türkiye'nin milli birliği için yola çıkan AK Parti'ye destek verecek misiniz? Dün Diyarbakır'dan size selam getirdim" ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

"Görmeliydiniz. O Diyarbakır'da ay yıldızlı ve AK Parti bayraklarıyla on binlerce vatandaşımız öylesine bir şölen yaptı ki bu HDP'ye ve onun arkasındaki Kandil'e verilen en güzel cevaptı. Hep beraber seslendiler, al bayrağı yükselttiler. Hele Şırnak'ta yine Mardin'de özellikle de Van'da, bütün kalabalık tek bir ağızdan al bayrakla İstiklal Marşı okudu. Buradan Diyarbakır'dan Van'a bir kardeşlik selamı gönderiyor muyuz? Biz, ezeli olarak kardeşiz, ebedi olarak da kardeş olacağız diyor muyuz? Aziz Diyarbakırlılara Kırıkkale'den bir Horasan erenleri selamı gönderiyor muyuz? Bu vatan bu al bayrak ebediyen hür ve özgür olacak mı? İşte seçim bu."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

CİN

YANİ DİYOSUN'Kİ ERKEN SEÇİM VEYA YENİDEN SEÇİME GİDİLMESİN EĞER GİDİLİRSE AKP ÇOK DAHA GÜÇLÜ OLARAK TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR BUDA BİZİM İŞİMİZE GELMEZ 258 MİLLETVEKİLİ İLE GÜÇSÜZ ZAYIF BİR HÜKÜMET OLSUN İSTEDİKLERİ GİBİ RAHAT RAHAT MECLİS ÇALIŞIP ÜLKENİN ÖNÜ AÇILMASIN DİYOSUN HMMM BU MİLLET SAF Bİ KURNAZ SİZSİNİZ YANİ YEMİYORUZ ARTIK BUNLARI SABİH AMCA (BİR VATANDAŞ)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş