DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Kayseri mitingi

AK Parti'nin Kayseri mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-29 22:12:09
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu, soruyor 'İsraille neden dost olmuyoruz, büyükelçimiz neden yok?' bilmiyor ki tarih, bilmiyor ki Mescid'i Aksa bizim ilk kıblemizdir. Mescid'i Aksa'ya postallarla girenlerle dost olur muyuz?" dedi.

Davutoğlu, partisinin Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, önceki dönemlerde helikopter alabilmek için "yalvarılırken" şimdi ATAK helikopterlerinin yapıldığını hatırlatarak, "Bitlis'ten Muş'a giderken sağıma ve soluma baktım yüzde yüz Türk yapımı helikopteri. İşte biz böyle bir Türkiye'yi inşa ediyoruz. Milliyetçilik lafta olmaz, Cumhuriyetçilik lafta olmaz, çalışarak olur" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Merkez Türkiye Projesi"nin 15 yıl önce kitabını yazdıklarını belirten Başbakan Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanlarımız Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan ile 12 yıldır merkez ülke Türkiye'yi inşa ediyoruz. Türkiye'yi merkez ülke etrafında lojistik merkez yapacakmış. O bunları ne zaman yapacakmış biliyor musunuz? 2035 yılında, biz 2035 yılını bekler miyiz?" dedi.

Fatih Sultan Mehmet'in karadan gemiler yürüttüğünü anımsatan Davutoğlu, şunları belirtti:

"O donanmasını Haliç'e sokmak istediğinde zincir gelince başka komutan olsa 'hadi bekleyelim' derdi. Kayserili​ gibi azimli olan kafasına koyduğunu iddialı şekilde yapan bir komutan ne dedi? 'Eğer denizden gidemiyorsak karadan gemileri yürütürüz.' Şimdi onun çocukları biz ne yaptık? Ordu-Giresun'da denildi ki 'Burada Karadeniz dağları geçit vermiyor, havaalanı karada yapılamaz' Fatih'in çocukları durur mu? 'Karada yapılamıyorsa havaalanını denizde yaparız' dedik. Avrupa'nın ilk deniz üzerine kurulu havalimanını yaptık. Oradan da Hakkari, Yüksekova'ya gittik ve Hakkari dağlarının ortasına Yüksekova havalimanını yaptık ve adını da Selahaddin Eyyubi koyduk. Kime inat? 'Kudüs Yahudilerindir' diyen o eş başkana inat."

-"Mescid'i Aksa bizim ilk kıblemizdir"

Davutoğlu, Mescid'i Aksa'ya postallarla girenlerle dost olunmayacağını ifade ederek, "Kılıçdaroğlu, soruyor 'İsraille neden dost olmuyoruz, büyükelçimiz neden yok?' Bilmiyor ki tarih, bilmiyor ki Mescid'i Aksa bizim ilk kıblemizdir" dedi.

CHP'nin ezanı Türkçe okutarak "güya" ulusçuluk yaptığı bildiren Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Aynı zihniyet bunlar al CHP'yi vur HDP'ye, al HDP'yi vur CHP'ye. Şimdi o HDP'li o eş başkan da 'Allah Kürtçe bilmiyor mu?' diye soruyor, haşa. Allah, herşeyi bilir de sen ne Türkçe bilirsin ne Kürtçe ne de bu milletin imanını irfanını bilirsin. Şimdi bir vuruyorsun Pensilvanya'ya ses HDP'den çıkıyor. HDP'ye vuruyorsun ses CHP'den, ona dokunuyorsun MHP'den. Hepsi bir araya gelmişler, şimdi Bahçeli cevap versin. Bir MHP genel başkan yardımcısı diyor ki, hani güya hep HDP'ye karşılar, 'vatanı böldürtmeyiz' derler. Bir genel başkan yardımcısı diyor ki, 'HDP'nin barajı geçmesi bize zarar vermez, geçerse iyi olur.' İşbirliğini görüyor musunuz?"

Davutoğlu, HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına gerçekleştirilen saldırıyı kınadıklarını hatırlatarak, "Failini de bulduk, DHKP-C'li çıktı. Şimdi HDP dedi ki 'Bunu AK Parti yaptı, MHP yapmamıştır onlar iyi çocuklardır.' MHP'liler de dediler ki HDP'ye 'Onlar haklı, AK Parti yapmıştır' nasıl paslaştıklarını görüyor musunuz? Biz Hakkari'de, Şırnak'ta, Siirt'te o kahraman AK Partililer, al bayrak için zorbalarca darp edilirken MHP, HDP'ye haklı diyor."

-Notlar

Mitingin yapıldığı meydan AK Parti flamaları, turuncu, beyaz ve mavi balonlarla süslendi. Alanın çevresindeki binalarda Başbakan Davutoğlu posterleri ve Türk Bayrağı yer aldı. Meydanda "Helal olsun bu davaya gecemiz gündüzümüz", "AK Parti ile yapılacak geleceğin imarı, hoşgeldin yeni Türkiye'nin mimarı", "Çelik gibi imanıyla, yüz ağartan ak alnıyla, anaların duasıyla canım Türkiyem" pankartları asıldı. Bir binaya asılan "Bu bir sevda öyküsü Hicaz'dan Balkanlar'a, büyük millet canlanıyor, bizi bekliyor Ayasofya" pankartı da dikkat çekti.

Başbakan Davutoğlu, AK Parti otobüsüyle alana gelişinin ardından platforma çıkarak eşi Sare Davutoğlu ile alandakileri selamladı. Kalabalık, Davutoğlu çiftine ellerindeki Türk bayraklarını ve AK Parti flamalarını sallayarak karşılık verdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın da katıldığı mitingin sonunda Davutoğlu, beraberindekilerle alandakileri selamladı, eşi Sare Davutoğlu ile karanfil dağıttı.

Daha sonra mikrofonu eline alan Başbakan Davutoğlu, rahatsızlığına rağmen miting alanına gelerek kendileri ile birlikte olan AK Parti'nin Kayseri milletvekili adayı Mehmet Özhaseki'ye de teşekkür etti.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

halis

Bu kafir,gözlerini berzaha açtığında,işlerin hiçde düşündüğü gibi gitmediğini anlayacak,,heyhat çok geç olacak!Amma ne yaparsın dinsiz yezidin biri veya birileri,''2yada 3şii müslüman öldüren cennetin ortasındadır'' diye yazmış kitabına,bu canilerde balıklama atlıyor,cennet için...aynı bizim ülkemizde şia batıl mezhep,yada 5.mezhep ilan edildiği gibi..Oysa asıl yol,peygamberi yol ''Ehlibeyt Mektebinin''yoludur...vesselam.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş