DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti'nin Kayseri mitingi

AK Parti'nin Kayseri mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-29 21:53:58
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bizler hep doğru yaparak güçlendik ve bundan sonra da doğruyu yapmaya devam edeceğiz. Biz bu hizmet ağını sürekli geliştirdik" dedi.

Yıldız, AK Parti'nin Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından önce kürsüye çıkarak alandakilere hitap etti.

Kayseri'yi istikrara her zaman katkı veren bir kent olarak nitelendiren Bakan Yıldız, şehrin Türkiye'nin demokrasi kalelerinden biri olduğunu söyledi.

Türkiye'de istikrarın sürdürülebilmesi için her zaman katkı sunan Kayseri'nin buna devam edeceğini dile getiren Yıldız, şöyle devam etti:

"AK Parti kurulduğundan bu yana bize ömür biçtiler aynen şu anda olduğu gibi. 'Yapamazsınız edemezsiniz' dediler, Ne yaptık? En iyisini yaptık mı, en alasını yaptık mı? Ankara'da çok fazla iş dönüyor. Bize dediler ki tabirimi mazur görün, 'Ayağı yalın ayak, başı kabak iki belediyede, üç şirketle başarılı olmakla siz devleti yönetemezsiniz' dediler. Sorduk, ne yapmamızı istersiniz. 'Allah var, asfaltları iyi döküyorsunuz, çimenleri iyi ekiyorsunuz, biraz da kaldırım taşlarını düzgün döşeyin' dediler, Peki devleti kim yönetecek? 'Siz devletin işine karışmayın' dediler. Çünkü bir amaçları vardı, aynen şu anda amaçları olanlar gibi, sizin 7 Haziran'da olduğu gibi sandıklarda verdiğiniz oyları, hükümsüzleştirmeye, itibarsızlaştırmaya gayret ediyorlar. Her zaman söylediler, 'O cahillerin oyu ile bizimki bir olur mu' diye."

Muhalefetten bir milletvekilinin arabasının bagajında koç getirerek Meclis'in bahçesinde basın toplantısı düzenlediğini ifade eden Bakan Yıldız, şöyle konuştu:

"Dedi ki 'Bu millet 12 yıldan bu yana koyun gibi davrandığı için AK Parti'ye oy verdi'. Şimdi soruyorum, hangi yüzle vatandaşın yüzüne bakabiliyorsunuz, nasıl seçim çalışması yapabiliyorsunuz? 'Bundan sonra koç gibi davranın ve CHP'ye oy verin' dedi. Mesele büyük mesele. Kayseri'den 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, buradan çıkmıştır. Ne oldu Türkiye'ye, 12 yılda nasıl üç katına çıktı? Bir yerde gömü mü, define mi bulduk? Hayır. En önemli kaynağımızı, insan kaynağımızı, başta Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu Başbakanımızı bulduk."

AK Parti'nin girdiği tüm seçimlerden güçlenerek çıktığını vurgulayan Bakan Yıldız, 7 Haziran'daki seçimlerden de güçlenerek çıkacaklarına yönelik inancını dile getirdi.

Vatandaşın, kimse kimsenin kara kaşına, kara gözüne veya vaatlerine göre oy vermeyeceğini ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"Eğer bu ülkede vatandaşımızın sağduyusu, sezgileri, basireti, vicdanı, aklı, feraseti gelişmemiş olsaydı, geçen bir vatandaşımız dedi ki 'Biz Cem Uzan'ın vaatlerine oy verirdik' dediler... Vatandaşımız aldanmadı. Bugün de CHP'nin yüzü Kılıçdaroğlu, astarı da Cem Uzan'dır. Bizler hep doğru yaparak güçlendik ve bundan sonra da doğruyu yapmaya devam edeceğiz. Biz bu hizmet ağını sürekli geliştirdik."

Yıldız, görevi süresince yapıcı bir şekilde çalıştığını, 13 yıl içinde acı tatlı günlerin olduğunu belirterek, alandakilerden haklarını helal etmelerini istedi. Bakan Yıldız, "Üç dönemle milletvekilliği sınırlıdır başımız üzerine ama hizmet inşallah son nefesimize kadar devam edecektir" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

erkam

bugün sizinde ifade ettiğiniz gibi örgüt eleman sayısını iki üç katına çıkarttı ve hala dağa adam kaçırıyorlar süreç süreç diye diye o kadar tavizler verildi ki şımardıkça şımar dilar atık hükümeti ve yetkililerini takmıyorlar bile önümüzde soğuk bi süreç var :görelim mevla neyler neylerse güzel eyler.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş